"Tychy idealnie trafiły z formą na ten turniej"

- GKS Tychy gra bardzo dobry hokej - mówi przed dzisiejszym finałem Pucharu Polski Dennis McCauley.

Dennis McCauley
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

 

Po bardzo zaciętym meczu, krakowianie przegrali wczoraj z Ciarko Sanok. - Trudno wymienić jedną rzecz, która przyczyniła się do porażki. Mieliśmy sporo sytuacji do zdobycia większej liczby bramek, ale zabrakło skuteczności. Jakby krążek słuchał się tylko sanoczan. Czasami tak się zdarza – to część gry – stwierdził po meczu Dennis McCauley, skrzydłowy Comarch Cracovii - Zdecydowanie, gdybyśmy wykorzystali swoje sytuacje w pierwszej tercji to mecz potoczyłby się zupełnie inaczej. Tak się jednak nie stało i nie możemy tego rozpamiętywać. Życzę powodzenia Sanokowi, bo to świetny zespół z wieloma utalentowanymi zawodnikami. Liczyła się tylko publika, która pokazała klasę. Muszę też przyznać, że samo lodowisko było genialnie przygotowane do grania! – dodał.

 

- Przed meczem z Sanokiem odbyliśmy tylko jeden, krótki trening, aby zapoznać się z warunkami panującymi na lodzie. Graliśmy u siebie, w Krakowie – to fantastyczne, gdy twój mecz ogląda 12-15 tysięcy kibiców, z czego większość kibicuje właśnie twojej drużynie. To świetne uczucie, ale nie ma ono większego znaczenia. W ciągu całego meczu masz kilka-kilkanaście zmian, podczas których musisz dać z siebie wszystko. Żałuję, że nie potrafiliśmy tego zrobić – kontynuował  

 

Jakie różnice pomiędzy polskim a amerykańskim hokejem dostrzega McCauley? - Oczywiście wielkość lodowiska. Nasze areny są dużo mniejsze, przez co gra się dużo szybciej. Na większych powierzchniach analogicznie grasz wolniej, ale za to dużo bardziej fizycznie. Jeśli porównywałbym sam poziom to niewiele się różni od tego z lig w których grałem do tej pory. Macie świetną ligę z kilkoma bardzo dobrymi ekipami. Choćby na samym turnieju finałowym Pucharu Polski – cztery wyrównane drużyny.

 

Warto dodać, że kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia na oficjalnej stronie Comarch Cracovii opublikowany został wywiad z McCauleyem w formie krótkiego filmiku w którym 29–letni Amerykanin chwali się swoją umiejętnościąśpiewania. W wywiadzie tym McCauley podjął się próby zaśpiewania kolędy o czerwononosym Rudolfie.- Nic szczególnego na święta nie przygotowałem. Po prosu spędziłem czas z przyjaciółmi. Między innymi z Louisem Liottim. Relaksowaliśmy się przed kolejnymi meczami - to wszystko. Pewnie nawiązujesz do mojego wykonania kolędy o Rudolfie. Nie jestem wielkim śpiewakiem, co pewnie sam słyszałeś - zaznaczył gracz "Pasów".

 

- Marzenia na rok 2015? Największym marzeniem było zakończyć obecny rok zwycięstwem w Pucharze Polski. Ta sztuka się nie udała, a więc musimy iść dalej i skupić się na kolejnym celu – mistrzostwie Polski. Podobno kto zdobywa Puchar przegrywa walkę o mistrzostwo? Dla nas to idealna perspektywa – złoty medal będzie nasz! – zapewnił Denis Rozrabiaka – Kto zatem sięgnie po to trofeum? Myślę, że Tychy grają bardzo dobry hokej , zawodnicy tej drużyny trafili z formą idealnie na ten turniej, ale jak już powiedziałem, trudno wskazać jednoznacznego faworyta – tu każdy może wygrać – zakończył.

Z tej samej kategorii