Tomasz Demkowicz poprowadzi Polonię Bytom!

W Bytomiu szukano trenera za „małą” i „wielką” wodą, zaś znaleziono całkiem niedaleko w... Sanoku.

Tomasz Demkowicz
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Nie ma żadnego pośpiechu i gdy hokeiści wrócą z urlopów trener odpowiedzialny za wyniki zespołu będzie już znany – tak mówił przez kilka tygodni szef sekcji Polonii Bytom, Andrzej Banaszczak, który wyjątkowo był aktywny na rynku transferowym. W klubie było kilka pomysłów na szkoleniowca oraz przymiarki do zagranicznego fachowca. Ba, Szwed Morgan Svensson nawet pojawił się w klubie, zobaczył słynną „Stodołę” i po kilku dniach zrezygnował z podpisania umowy o pracę. Rozglądano się nawet zza oceanem, ale w końcu znaleziono niedaleko, bo w... Sanoku. Po urlopach z hokeistami spotkał się Tomasz Demkowicz, były reprezentant kraju, doświadczony i od kilku lat, pracujący w trenerskim fachu.

 

Jego nazwisko pojawiało się na giełdzie trenerskiej już wcześniej, ale sam zainteresowany, mający niezbyt chlubne wspomnienia z pracy w swoim macierzystym klubie w Sanoku, mocno się wahał. Jednak w końcu przystał na propozycję bytomskiego klubu i już miał okazję prowadzić zajęcia, ale kontrakt podpisze na początku przyszłego tygodnia.

 

- To zwykła formalność, bo wszystkie szczegóły zostały ustalone – wyjaśnia Banaszczak. - Cieszymy się, że Tomek zdecydował się na pracę u nas, bo to niezwykle solidny fachowiec i ma dobre opinię w środowisku. W Sanoku nie miał okazji zrealizować wszystkich swoich pomysłów i, mam nadzieję, uda się u nas. Tomkowi w pracy będzie pomagał Zbyszek Szydłowski, który będzie również się opiekował bramkarzami.

Tomasz DEMKOWICZ ur. 22.04.1970 r.; absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Kariera sportowa: Stal Sanok 1980-87 juniorzy), Stal/STS Sanok (1986-91), Górnik Katowice (1991-93), STS/SKH Sanok 1993-2001), GKS Tychy (2002-03), KH Sanok (2003-10).

Reprezentacja: 46 spotkań/20 goli. 3 razy w MŚ (2xgrupa B) i raz w elicie (2002).

Sukcesy klubowe: Puchar Polski z GKS Tychy (2001), brązowy medal GKS Tychy (2002) oraz awans do ekstraligi z KH Sanok (2004).

Kariera trenerska: Od sierpnia 2003 do października 2005 z małymi przerwami był grającym trenerem KH Sanok. Od 2010 r. był trenerem Szkoły Mistrzostwa Sportowego, zaś od 2012 trenerem głównym SMS. Od połowy 2013 prowadził wraz z Marcinem Ćwikłą Ciarko PBS Bank KH Sanok, zaś w styczniu 2014 ustąpił Miroslavovi Fryczerowi. W sezonie 2014/15 znów rozpoczynał jako pierwszy trener, by po Superpucharze Polski oraz 3 meczach awansem nowego sezonu został zastąpiony ponownie przez Fryczera. W ostatnim sezonie był II trenerem reprezentacji kobiet. Teraz ponownie wkracza na seniorski szlak.

Z tej samej kategorii