David Zabolotny odszedł z Jastrzębia. Będzie grał w Niemczech

Bramkarz reprezentacji Polski, David Zabolotny, nie jest już zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie. Od teraz 23-latek będzie grał w niemieckim III-ligowcu, EV Lindau.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzebie
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

David Zabolotny grał w Jastrzębiu-Zdroju w latach 2013-2017. Polski bramkarz miał z JKH ważną umowę do końca obecnych rozgrywek, ale niedawno została ona rozwiązana za porozumieniem stron. 23-latek wcześniej otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. We wtorek pojawiła się oferta z niemieckiego III-ligowca, EV Lindau.

 

- Były inne propozycje z DEL2 (drugiej ligi), a nawet jedna z DEL (pierwszej ligi), jednak sezon się zaczął i w każdej drużynie bramka jest dość mocno obsadzona. Uznaliśmy z agentem, że najważniejsze jest dla mnie pokazanie się w Niemczech i regularna gra - powiedział Zabolotny w rozmowie z "hokej.net".

 

- O nowym klubie wiem na razie niewiele. Po czterech kolejkach zajmuje on przedostatnie miejsce i jutro czeka go kolejny mecz. Chcę go obejrzeć z wysokości trybun i przygotować się do niedzielnego starcia. Mam nadzieję, że swoją postawą pomogę drużynie w następnych meczach - dodał były już zawodnik JKH GKS Jastrzębie, w którym rozegrał 90 spotkań.

Z tej samej kategorii