"Pasy" przegrały w debiucie Ligi Mistrzów

Comarch Cracovia - HC Sparta Praga

Hokeiści Cracovii długo stawiali opór bardziej rutynowanemu zespołowi Sparty Praga, ale w końcu wyraźnie przegrali.

Przyzwoicie wypadł debiut mistrzów kraju hokeistów Comarch Cracovii w Lidze Mistrzów. Wprawdzie w Tauron Arenie przegrali z wicemistrzami Czech Spartą Praga 2:7, ale dzielnie walczyli przez ponad 50 minut. Dopiero strata 6.gola, grając w przewadze sprawiła, że w szeregach „Pasów” wkradł się chaos i czeski zespół już dominował na tafli.

W I tercji Sparta posiadała przewagę, ale gospodarze umiejętnie się wybijali z rytmu gry rywali. Rafał Radziszewski spokojnie interweniował i stąd też Sparta prowadziła tylko 1:0. Kiedy Martin Gernat podwyższył na 2:0 wydawało się, że goście odniosą bez problemowe zwycięstwo. Jednak 58 sek. później składna akcja Richarda Jenczika z Filipem Drzewieckim przyniosła gola. „Drzewko” pokonał Tomasa Popperle i ponad 7 tys. widownia wpadła w euforię. Po trafieniu Jenczika przegraliśmy tę odsłonę 2:3, ale w ostatniej tercji dała o sobie znać wyższość techniczna rywali. Na taką porażkę hokeiści Cracovii na pewno nie zasłużyli.

COMARCH CRACOVIA – SPARTA PRAGA 2:7 (0:1, 2:3, 0:3)
0:1 – Klimek - Ihnaczak (9:37), 0:2 – Gernat - Klimek (23:01), 1:2 – Drzewiecki – Jenczik (23:59), 1:3 – Kalina - Uher (26:11, 4 na 4), 1:4 – Netik - Mikusz (29:41), 2:4 – Jenczik – Słaboń - Kapica (37:37), 2:5 – Czajkovsky – Klimek - Vrana (48:47), 2:6 – Netik - Uher (55:01, w osłabieniu), 2:7 – Netik – Pech - Uher (57:34).
Sędziowali: Rasmus Toppel (Dania) i Paweł Meszyński - Mariusz Smura i Artur Hyliński (wszyscy Polska). Widzów 7124.
CRACOVIA: Radziszewski; Novajovsky – Noworyta (2), Rompkowski – Iberer, Kolarz (2) - Wajda, Dutka (4) – Dąbkowski; Szinagl – Dziubiński (2) – Svitana, Kapica – Słabol – Urbanowicz, Jenczik – Chovan – Drzewiecki, Kisielewski – Kucewicz – Domagała. Trener Rudolf ROHACZEK.
SPARTA: Popperle: Piskaczek – Czajkovsky, Szwrczek – Netik, Mikusz (2) – Kudrna, Gernat (2) – Czemoch; Ihnaczak – Klimek – Vrana, Kalina – Uher – Hlinka, Hrbas – Kumstat – Pech (4), Eminger – Prochazka – Cingel. Trener Jirzi KALOUS.
KARY: Cracovia – 10 min, Sparta – 8 min.