Koniec bezkrólewia w Tauronie KH GKS Katowice. Rządy Kanadyjczyka!

Tom Coolen, 63-letni kanadyjski szkoleniowiec będzie prowadził w nowym sezonie Tauron KH GKS Katowice. Zastąpi na tym stanowisku trenera Jacka Płachtę z którym nie przedłużono kontraktu. Coolen zapewne pojawi się już na początku lipca w Katowicach i rozpocznie drugą część przygotowań do sezonu. Asystentem Coolena ma być krajowy szkoleniowiec młodego pokolenia.

Tauron KH GKS Katowice - GKS Tychy
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Koniec bezkrólewia w Tauronie KH GKS Katowice – ta wiadomość na pewno ucieszyła nie tylko sympatyków klubu. Tom Coolen, 63-letni kanadyjski szkoleniowiec z doświadczeniem, już niebawem pojawi się w Katowicach i zastąpił Jacka Płachtę, z którym klub nie przedłużył umowy.


Kanadyjczyk w swoim w bogatym CV może pochwalić się pracą w sztabach szkoleniowych reprezentacji Kanady oraz Łotwy. Coolen był asystentem dobrze znanego Teda Nolana, który Łotyszy doprowadził do 8. miejsca w igrzyskach olimpijskich w Soczi. Był również krótko asystentem Nolana w Buffalo Sabres. Kanadyjczyk pracował przez kilka lat w Niemczech, we Włoszech, Austrii, Danii oraz Szwajcarii.


- Mieliśmy kilka ciekawych propozycji, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na Toma Coolena – wyjaśnia dyrektor klubu, Karol Pawlik. - Wcale nie ukrywam, że negocjacje trwały długo, ale chcieliśmy omówić wszystkie szczegóły kontraktu. Coolen już pracował w Europie i to również w dużej mierze zadecydowało o wyborze. A ponadto jako jeden z nielicznych kandydatów wyraził zgodę na zatrudnienie naszego asystenta. Mamy również kilku kandydatów, ale o tym zadecydujemy w terminie późniejszym


Asystentem Kanadyjczyka zapewne zostanie jeden z trenerów najmłodszego pokolenia, który ma za sobą skromny staż w tym zawodzie. Wszystko wskazuje na to, że Coolen spotka się już z hokeistami 3 lipca, bo na ten dzień jest wyznaczona zbiórka. Hokeiści przejdą szczegółowe badania lekarskie i wydolnościowe oraz przystąpią do kolejnych przygotowań na „sucho”, zaś pod koniec lipca planowane jest wyjście na lód.

Z tej samej kategorii