Wygrana GKS-u Tychy w Krakowie. Koronacja w środę?

Comarch Cracovia - GKS Tychy

Rewanżowe spotkanie finału play offu w Krakowie miało już zupełnie inny przebieg. Hokeiści GKS Tychy wyciągnęli właściwe wnioski z sobotniej surowej lekcji. Tym razem grali zdecydowanie w obronie i, co ważniejsze, byli skuteczniejsi. Wygrali ostatecznie 3:1 i zrobili poważny krok do mistrzostwa Polski. Brakuje im zaledwie jednego zwycięstwa, zaś następny mecz w najbliższą środę.

Tyszanie doskonale rozpoczęli mecz, bowiem już w 17 sek. objęli prowadzenie. Petr Kubosz wystrzelił krążek spod niebieskiej linii, a tuż przed bramkarzem przekierował go Marcin Kolusz. Petr Kalus dość szybko wyrównał, ale tuż przed zakończeniem I tercji Kubosz jeszcze raz pokonał „Radzika”, wykorzystując przewagę jednego zawodnika. Na początku drugiej odsłony znów przytomnie zachował się Michał Woźnica, który przejął odbity krążek od Radziszewskiego i wpakował go do siatki. Ostatnia tercja nie należała do ładnych, bo mnożyły się kary. Ani jedna, ani druga nie wykorzystała gry z przewagą.

COMARCH CRACOVIA – GKS TYCHY 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
0:1 – Kolusz – Kubosz – Kogut (0:17), 1:1 – Kalus – McPherson – Urbanowicz (6:29), 1:2 – Kubosz – Rzeszutko (19:22, w przewadze), 1:3 – Woźnica – Rzeszutko – Horzelski (22:36).
Sędziowali: Tomasz Radzik (Nowy Sącz) i Maciej Pachucki (Gdańsk) – Mateusz Bucki (Kraków) i Wiktor Zień (Warszawa). Widzów 2500.
CRACOVIA: Radziszewski; Novajovsky – Rompkowski, Kruczek – Wajda (4), Dąbkowski (2) – Zib, Noworyta – Dutka; Kapica (2) – Dziubiński (4) – Szinagl (2), Domogała (2) – Słaboń – Drzewiecki, Kalus – McPherson (2) – Urbanowicz (2), Paczkowski – Chovan – Kisielewski. Trener Rudolf ROHACZEK.
TYCHY: Żigardy; Kubosz – Pociecha (2), Bryk – Kotlorz, Kolarz (2) – Ciura, Zatko (2) – Górny; Kogut – Kolusz – Makrow (4), Bepierszcz – Galant (2) – Witecki, Jeziorski – Komorski – Vitek, Woźnica - Rzeszutko (6) - Horzelski. Trener Jirzi SZEJBA.
KARY: Cracovia – 20 min, Tychy – 16 min.