John Murray, Michael Cichy i Alex Szczechura w GKS-ie Tychy. Bomba w górę!

Najpierw przedstawiono trenera Andreja Gusowa, a w następnym dniu wybuchła bomba transferowa: John Murray, Michael Cichy oraz Alex Szczechura w GKS Tychy! Te trzy transfery świadczą o tym jak działacze są zdeterminowani, by w końcu zdobyć 3. tytuł mistrza Polski. Działają na zasadzie: wóz albo przewóz...

John Murray
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Nieco wcześniej sugerowaliśmy, że wszyscy są kręgu zainteresowań tyskich działaczy, ale nie przypuszczaliśmy, że rozmowy zostały już sfinalizowane! To poważne wzmocnienie wicemistrzów Polski, a przecież poszukiwania nowych graczy ciągle trwają i zapewne transfery jeszcze nastąpią.
Amerykanin John Murray, 29-letni bramkarz z polskimi korzeniami zaczynał w kanadyjskiej OHL, występował w Partizanie Belgrad oraz kazachskim Kulager Pietropawłowsk. Na naszych lodowiskach z zespołem z Sanoka zdobył mistrzostwo kraju, zaś ostatni sezon spędził w Orliku Opole. „Jasiek Murarz”, jak nazywają go koledzy, w ubiegłym roku w listopadzie podczas turnieju EIHC w Budapeszcie zadebiutował w reprezentacji. Sprawa otrzymania polskiego paszportu – wedle prezesa PZHL Dawida Chwałki – już jest na finiszu. W nadchodzącym sezonie nic nie stoi na przeszkodzie, by na stałe walczył o miejsce w bramce biało-czerwonych.
Amerykanin Michael Cichy, również ma rodzime korzenie i zaczynał w juniorskiej drużynie Bostonu Bruins. Cichy jest najskuteczniejszym zawodnikiem Polskiej Hokej Ligi i w pierwszym sezonie występował w Sanoku i w Opolu oraz występował w reprezentacji kraju. Śladem Cichego podążył jego kompan, nie tylko z lodu, 27-letni Kanadyjczyk Alex Szczechura, który również grał w Sanoku i Opolu oraz w barwach biało-czerwonych. Te transfery świadczą o tym, jak działacze są zdeterminowani, by w końcu zdobyć 3. tytuł mistrza Polski. Działają na zasadzie: wóz albo przewóz.

 

Z tej samej kategorii