Żart trenera hokeistów JKH GKS Jastrzębie?

Po meczu z Unią Oświęcim Robert Kalaber powiedział, że Rafał Bernacki nie jest już jego asystentem, lecz zawodnikiem!

Robert Kalaber, Rafał Bernacki
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

W bieżącym sezonie PHL zmorą sztabu szkoleniowego JKH GKS Jastrzębie jest plaga kontuzji. Przetrzebiła ona zwłaszcza formację obronną. W piątkowym meczu z Unią Oświęcim w protokole meczowym było wpisanych siedmiu obrońców, ale niemal przez cały mecz jastrzębianie grali trzema parami. 19-letni Krzysztof Dudkiewicz pojawił się na lodzie dopiero w momencie, gdy z powodu kontuzji kolana do boksu musiał zjechać o cztery lata starszy od niego Tomasz Semrad.

 

W niedzielę czeka drużynę JKH wyprawa do Krakowa na mecz z Comarch Cracovią. Jeżeli uraz Semrada nie będzie groźny i zagra on w Grodzie Kraka, to trenerzy druzyny z Jastrzębia – Robert Kalaber i Rafał Bernacki nadal będą musieli główkować, jak sklecić pary obrońców. Wciąż bowiem poza grą z powodu kontuzji są Tomasz Pastryk, Czech Martin Janaczek i Słowak Vladimir Lukaczik.

 

Niewykluczone, że na szatański (?) pomysł wpadł Robert Kalaber. Kiedy po konferencji prasowej rozmawiałem przez chwilę z oboma szkoleniowcami JKH, zwracając się do Rafała Bernackiego per „panie trenerze”, słowacki szkoleniowiec zaoponował: „To już nie jest trener, to jest w tej chwili zawodnik”.

 

Trener Kalaber wypowiadając te słowa miał uśmiech na twarzy, ale czy na pewno był to tylko żart? Sytuacja kadrowa jastrzębian jest nie do pozazdroszczenia, a Rafał Bernacki  w trybie awaryjnym mógłby pojawić się w kilku meczach. Herezja? Nie do końca. Po pierwsze - 34-letni były napastnik karierę zakończył raptem przed dwoma laty. Po wtóre - występując w Naprzodzie Janów grał na obronie, zdarzało mu się to również w Orliku Opole. Po trzecie wreszcie - dwa razy w tygodniu trenuje z drużyną juniorów JKH, prowadzoną przez Zbigniewa Wróbla. A zatem…

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~GargamelUżytkownik anonimowy
~Gargamel :
No photo~GargamelUżytkownik anonimowy
Bernacki, nawet nie próbuj wjeżdżać na lód. Teraz to możesz grać tylko z dziewczynami.
28 lis 15 18:45 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~robertUżytkownik anonimowy
~robert :
No photo~robertUżytkownik anonimowy
Matko boska uchowaj boże toć to było drewno na obronie w Naprzodzie
28 lis 15 18:09 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Mały JohnUżytkownik anonimowy
~Mały John :
No photo~Mały JohnUżytkownik anonimowy
Jeszcze tego brakowało, by Bernacki wrócił do grania. To po co pozbyli się Schejbala?
28 lis 15 13:18 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii