Dramatyczny mecz! Zagłębie bliżej awansu!

Dawid Majoch (Zagłębie Sosnowiec)

Hokeiści Zagłębia w trzecim meczu o mistrzostwo I ligi przegrywali z Nestą Toruń 1:3, ale wygrali 5:4 po karnych!

Mieczysław Nahunko, były hokeista i obecnie trener Zagłębia, przed trzecim spotkaniem z Nestą Toruń apelował do swoich podopiecznych o cierpliwość. A mimo to jej właśnie zabrakło podczas gry, w konsekwencji czego gospodarze przegrywali po I tercji już 1:3. Ale potem odrobili straty. O wyniku miała zdecydować dogrywka, o której - na 9 sek. przed końcem - przesądził obrońca gospodarzy Kamil Duszak. Ale ostatecznie, by wyłonić zwycięzcę, trzeba było rzutów karnych. Dla Zagłębia skutecznie je egzekwowali Łukasz Kisiel i właśnie Duszak.

W niedzielę o godz. 18.00 starcie numer cztery. W przypadku zwycięstwa, sosnowiczanie będą mogli świętować awans do ekstraligi.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - NESTA TORUŃ 5:4 (1:3, 1:0, 2:1) po karnych 2-0

Stan rywalizacji: 2-1 (do 3 wygranych)

0:1 – Lidtke – Skólmowski – Dzięgiel (1:05), 0:2 – Dzięgiel – Chrzanowski – Bomastek (2:53), 1:2 – Baca – Stojek – Nahunko (16:27), 1:3 – Dzięgiel – Bomastek (18:11), 2:3 – Zachariasz – M. Kozłowski – Bernat (25:03), 3:3 – Sarnik – Rutkowski – Dołega (44:21), 3:4 – Minge (51:48), Duszak – Zachariasz – M. Kozłowski (59:51).

Sędziowali: Janusz Strzempek (Katowice) – Grzegorz Cudek i Rafał Noworyta (obaj Oświęcim). Widzów 2000.

KARY: Zagłębie – 6 min, Nesta – 10 min