Hokeiści z Janowa wygrywają w Sosnowcu i wszystko zaczyna się od nowa!

Naprzód Janów

Hokeiści Naprzodu Janów odnieśli cenne zwycięstwo w Sosnowcu 6:3 i wyrównali stan rywalizacji. Sprawa awansu do ekstraligi jest otwarta. Po pierwszym spotkaniu przegranym przez Naprzód 4:5, grający trener Adrian Parzyszek mocno biadolił, że wszyscy zagrali poniżej oczekiwań. W rewanżu do połowy górą byli gospodarze, ale opadli z sił i druga część meczu należała do gości.

W rewanżu zagramy znacznie lepiej i będziemy chcieli odnieść zwycięstwo – zapewniał po pierwszym spotkaniu grający trener Naprzodu, Adrian Parzyszek. Hokeiści z Janowa zagrali w rewanżowym spotkaniu zdecydowanie skuteczniej i wyrównali stan rywalizacji w finale play off I ligi 1:1.
Do połowy meczu dominowali gospodarze i przy stanie 3:1 mieli jeszcze dwie okazję, by podwyższyć wynik spotkania. Jednak w miarę upływu czasu sosnowiczanie tracili sily i uwidoczniła się przewaga zespołu z Janowa. W 33 min doprowadzili do remisu, a w III tercji już zdecydowanie przeważali i zdobyli kolejne dwa gole.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – NAPRZÓD JANÓW 3:6 (2:1, 1:3, 0:2)
0:1 – Stokłosa – Pohl (0:46), 1:1 – A. Jaskólski – Lacheta (8.30), 2:1 – Mikulczik – Kafel (14:51), 3:1 – M. Kozłowski – Mikulczik – Vrana (21:42), 3:2 – Rajski – Adamus (32:18), 3:3 – Adrian Parzyszek - Rajski (37:34), 3:4 – Ł. Elżbieciak – Pohl – Stokłosa (38:40), 3:5 – Piper – Gryc (52:48, w przewadze), 3:6 – Charousek – Sarna – Pohl (55:23).
KARY: Zagłębie – 14 min, Naprzód – 8 min.