Hit transferowy w lidze hokeistek. Wielki powrót do Atomówek!

Katarzyna Frąckowiak, reprezentantka kraju, występująca dotąd w zespole wicemistrza kraju, Unii Oświęcim, po sześciu latach postanowiła powrócić do macierzystego klubu z Tychów.

Katarzyna Frąckowiak
 źródło: Materiały prasowe

W minionym sezonie 23-latka była najlepszą zawodniczką w klasyfikacji kanadyjskiej. W 19 meczach zdobyła 64 pkt (19 goli+45 asyst).

 

- O powrocie z Kasią rozmawialiśmy już dwa lata temu, ale wówczas Unia zdobyła mistrzostwo Polski i ona chciała spróbować gry w europejskich pucharach - informuje dyrektor sportowy tyskiego klubu, Jacek Marczyk. - Teraz jednak wraca, więc bardzo się cieszymy, że udało się tak znacząco wzmocnić zespół. Po kilku latach posuchy chcemy zacząć odgrywać większą rolę w lidze. Nasze młode zawodniczki już nabrały doświadczenia i można dokonać skoku jakościowego. Zespół w okresie przygotowawczym trenuje trzy razy tygodniowo: dwa razy w ośrodku w Paprocanach i raz w siłowni na lodowisku - dodaje Marczyk

 

Dyrektor zaznacza jednocześnie, że wkrótce należy się spodziewać kolejnych transferów. Na razie w ślad za jedną z liderek reprezentacji kraju podążyła jej klubowa koleżanka, Karolina Kosma, która w 18 spotkaniach zdobyła 2 bramki i przy jednej asystowała.

 

 

 

 

Z tej samej kategorii