Jaros podpisał kontrakt z Zagłębiem

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec, przygotowujący się do występów w ekstraklasie, wyjdą na lód 20 lipca. Z Marcinem Jarosem na czele.

Comarch Cracovia
 fot. Chwieduk Michał  /  źródło: newspix.pl

Hokejowe Zagłębie Sosnowiec potwierdziło, iż z klubem związał się Marcin Jaros. W przeszłości hokeista ten występował już w zespole ze Stadionu Zimowego.
Noszący przydomek „Maliniak” 34-letni zawodnik miniony sezon rozpoczął w Unii Oświęcim (34 mecze, 9 bramek i 14 asyst), a kończył w Cracovii (12 spotkań, 1 bramka i 3 asysty). Ostatni raz w barwach naszego klubu grał w 2010 roku (występował na przełomie lat 2007-2010).
To także wielokrotny reprezentant kraju. Wielu fanów hokeja pamięta do dziś, że 22 grudnia 2004 roku podczas meczu reprezentacji Polski z Gwiazdami NHL, zremisowanego 3:3 (w karnych było 0:2) strzelił dwie bramki pokonując legendarnego czeskiego bramkarza Dominika Haszka.
W tym tygodniu powinniśmy poznać nazwiska kolejnych hokeistów, którzy będą reprezentowali Zagłębie, gdyż umowy podpisało (lub jest w trakcie rozmów) 18 zawodników, jednak działacze jeszcze nie zdradzają personaliów. Kadra na nowy sezon ma liczyć 25 graczy.
Zagłębie na lód wróci 20 lipca, a w planach ma rozegranie 12 sparingów, między innymi z: Podhalem Nowy Targ, JKH Jastrzębiem, Polonią Bytom, Naprzodem Janów i GKS Tychy.

Z tej samej kategorii