Oficjalnie: Magiera nie jest już trenerem Zagłębia

Jacek Magiera rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec. Legia zapłaci Zagłębiu 100 tys. euro.

GKS Katowice - Zaglebie Sosnowiec
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

39-letni szkoleniowiec przejął I-ligowy zespół w maju, a miesiąc później poprowadził pierwszy trening. Pod jego wodzą w lidze Zagłębie nie przegrało jeszcze żadnego spotkania i po dziewięciu kolejkach jest liderem tabeli.

 

Magiera prawdopodobnie już w sobotę zostanie przedstawiony jako nowy trener Legii Warszawa. Mistrz Polski z powodu fatalnych wyników drużyny w ekstraklasie oraz Lidze Mistrzów rozstał się w zeszłym tygodniu z dotychczasowym szkoleniowcem, Albańczykiem Besnikiem Hasim.

 

Zgodnie z porozumieniem pomiędzy Zagłębiem i Legią stołeczny klub zapłaci I-ligowcowi 100 tys. euro.

Komentarze (36)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Szynkers88Użytkownik anonimowy
~Szynkers88 :
No photo~Szynkers88Użytkownik anonimowy
Nie dziwię się Magierze w ogóle. Zawsze czuł się związany z Legią, marzył o tym, żeby być trenerem Legii, w dodatku może ją poprowadzić w Lidze Mistrzów, potencjał Legii jak na ligę polską co najmniej bardzo dobry, ponadto chyba gorzej od Hasiego Legii prowadzić nie można. Magiera ma życiową szansę i po prostu z niej korzysta. Każdy z nas ma marzenia i gdyby pojawiła się szansa, aby je spełnić, chyba nikt nie powiedziałby: "ja jeszcze poczekam, bo wiedzie mi się całkiem dobrze". A że sytuacja jest trudna? Przecież prawie zawsze, jak zwalnia się trenera (wyjątkiem jest S. Czerczesow), sytuacja jest "trudna", a nowy trener staje przed wyzwaniem.
Kibice Zagłębia, nie wieszajcie psów na Magierze, nie nazywajcie go Judaszem, chociaż możecie czuć się zawiedzeni, bo wszystko w Waszym klubie świetnie "zagrało" pod jego wodzą. Moim zdaniem, on po prostu "łapie chwilę" i goni marzenia. Każdy ma do tego prawo.
23 wrz 16 00:28 | ocena:75%
Liczba głosów:28
75%
25%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
~Kibic :
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
Na forum legia i Lech jeśli mają takie klubiki nas reprezentować w Europie to dla nas kibiców to jest wstyd i zachowania kiboli tych klubów nie będę wam przypominał wyników
23 wrz 16 08:22 | ocena:86%
Liczba głosów:7
86%
14%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~LEOUżytkownik anonimowy
~LEO :
No photo~LEOUżytkownik anonimowy
100 tyś. € to jak za trampkarza Barcy. Ahh ... co ja gadam za Marcina Bułę niespełna 17 letniego bramkarza londyńska Chelsea zapłaciła Escoli - warszawskiej szkółce Barcelony 350 tyś. € :))) Jakiś tani ten sosnowiecki Magic.
22 wrz 16 23:13 | ocena:63%
Liczba głosów:19
63%
37%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii