Kolejny Francuz w Sosnowcu?

Dopiero co z klubu odszedł Vamara Sanogo, a Zagłębie chce zakontraktować kolejnego zawodnika rodem z Francji. To Nicolas Taravel, który w sobotę rozegrał sparing z Polonią Bytom, choć dzień wcześniej odbył długą podróż do Sosnowca.

Zaglebie Sosnowiec - Polonia Bytom
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

To 22-letni Francuz mogący występować na pozycji stopera lub lewego obrońcy. W sobotnim sparingu przeciwko Polonii Bytom zagrał godzinę z minutami na środku defensywy. Wypadł bardzo obiecująco, mimo że miał prawo czuć się zmęczony. Dzień wcześniej podróżował do Sosnowca pociągiem bez mała 12 godzin, a zaraz potem trafił do hotelu, gdzie akurat odbywała się nocna impreza. O spokojnym śnie nie było mowy.


Nicolas występował ostatnio w rezerwach Dinama Zagrzeb. Jego starszym bratem jest Jeremy, mający za sobą występy w Lidze Mistrzów z zagrzebskim klubem, a obecnie gracz belgijskiego KAA Gent. Taravel junior nie ukrywa, że też mierzy wysoko. Zagłębie ma być tylko przystankiem w drodze na futbolowe salony. Dokładnie to samo mówił całkiem niedawno jego rodak Sanogo…

Z tej samej kategorii