Finał play offu I ligi, czyli gra o przetrwanie Zagłębia i Naprzodu!

Finał play off I ligi, pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i Naprzodem Janów, toczy się nie tylko o awans do Polskiej Hokej Ligi.

Naprzód Janów - Zagłębie Sosnowiec
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Finał play offu I ligi, pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i Naprzodem Janów, toczy się nie tylko o awans do Polskiej Hokej Ligi, ale również o przetrwanie tej dyscypliny, zarówno w zagłębiowskim mieście, jak i w jednej z dzielnic Katowic. I nadal nie wiadomo, jaki los spotka drużynę, która będzie cieszyła się z awansu.
Oba zespoły sposobią się do pierwszego, sobotniego starcia na lodowisku w Sosnowcu. W sezonie zasadniczym z sześciu bezpośrednich meczów Zagłębie wygrało cztery, w tym jeden po karnych.
- Ale teraz mamy nowy rozdział - stwierdził trener Zagłębia, Waldemar Klisiak, który grał i w jednym, i drugim klubie. - Uważam, że szanse obu ekip są mniej więcej równe, może co najwyżej mamy więcej zawodników do gry. Solidnie przygotowywaliśmy się do tych meczów, ale najważniejszy jest ten pierwszy. Dopiero potem będę się martwił o kolejne.
Naprzód miał ostatnio kłopoty ze skompletowaniem obrońców. Adrian Kurz i Marek Kosakowski leczyli kontuzje, ale na finały będą gotowi. Naprzód tuż przed zamknięciem okna transferowego zatrudnił Czechów: Kamila Charouska oraz Davida Vrka.
- Obaj mocno wzmocnili linie obronne, dzięki czemu mamy trzy wyrównane formacje - przekonuje kierownik drużyny, Zbigniew Niemczyk. - Szkoda tylko, że w ostatnim meczu kontuzji doznał Mateusz Adamus, który został sprowadzony z Unii, by wzmocnić atak.
Pierwszy mecz rozpoczyna się symbolicznie o 19.33, bo właśnie w roku 1933 po raz pierwszy rozegrano spotkanie ligowe.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
~Kibic :
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
Jedna mała uwaga nie Dawida Vrka tylko Dawida Cvrka.
3 mar 17 14:05
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~jacaUżytkownik anonimowy
~jaca :
No photo~jacaUżytkownik anonimowy
Suwałki trzymają kciuki za Naprzód Janów!!!
3 mar 17 11:12
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii