GKS Tychy i Tauron KH GKS Katowice zagrają w turnieju w Zwoleniu

Turniej im. Pavla Zabojnika w Zwoleniu ma swoją renomę; co roku brała w nim udział jedna z naszych drużyn. W tegorocznej edycji zaprezentują się na Słowacji aż dwie rodzime ekipy: wicemistrz kraju GKS Tychy oraz mocno zmieniony personalnie Tauron KH GKS Katowice.

Tauron KH GKS Katowice - KS Unia Oswiecim
 fot. Dominik Modrzyk  /  źródło: Pressfocus

Turniej im. Pavla Zabojnika w Zwoleniu ma swoją renomę; co roku brała w nim udział jedna z naszych drużyn. W tegorocznej edycji zaprezentują się na Słowacji aż dwie rodzime ekipy: wicemistrz kraju GKS Tychy oraz mocno zmieniony personalnie Tauron KH GKS Katowice. Tyszanie mają za sobą już dwa mecze kontrolne z Polonią Bytom, wygrane 4:1 i 9:1. Katowiczanie zaliczyli zaledwie 4-minutowy epizod z Podhalem Nowy Targ, a potem z powodu mgły spotkanie zostało przerwane.
GKS Tychy do Zwolenia wyjechali dzisiaj rano, ale w składzie zabrakło Jakuba Witeckiego, który 22 sierpnia przejdzie operację przepukliny pachwiny i chyba na lodzie zobaczymy go najwcześniej pod koniec października. Wczoraj powrócił do treningów na lodzie Kamil Kalinowski, który narzekał na ból w plecach, ale jego występ stoi pod znakiem zapytania.
- Jesteśmy po dwóch meczach kontrolnych z Polonią, ale do końca nie były one miarodajne, bo bytomianie byli zaledwie po kilku treningach na lodzie - mówi drugi trener GKS-u Tychy, Krzysztof Majkowski. - Nadal rozglądamy się za wzmocnieniami i być może w Zwoleniu pojawi się dwóch, trzech zawodników. Chcielibyśmy zatrudnić jeszcze obrońcę i napastnika. W meczach z Polonią testowany był Lukas Hvila, nadal rozważamy podpisanie z nim kontraktu. Nie mamy jeszcze wykrystalizowanych poszczególnych formacji, ciągle dokonujemy w nich roszad. Turniej w Zwoleniu, przynajmniej w części, da nam odpowiedź, w jakiej formie znajduje się nasz zespół.
Po zatrudnieniu trenera Andrieja Gusowa mocno zmieniony został system przygotowań do sezonu. Hokeiści trenowali do początku czerwca, a potem mieli miesięczny urlop do 3 lipca. Po czym wrócili do treningów „na sucho”, zaś potem wyjechali na lód. Ciekawi jesteśmy, jak będą prezentowali się hokeiści po innowacjach trenera Gusowa.
Tauron KH GKS Katowice przeszedł rewolucję kadrową i w nadchodzącym sezonie powinien być jednym z kandydatów do podium. Trenerski duet Tom Coolen - Piotr Sarnik wreszcie będzie mógł zobaczyć zespół w meczach z silnymi rywalami. Dwa wcześniej planowane spotkania z Polonią i wspomnianym Podhalem nie doszły do skutku.
Program turnieju
Czwartek: HC 07 Detva - Słowacja U-20 (12.00), HC Frydek-Mistek – Tauron KH GKS Katowice (15.30), HKM Zwoleń - GKS Tychy (19.00).
Piątek: Słowacja U-20 – Tauron KH GKS (12.00), Detva - GKS Tychy (15.30), Zwoleń - Frydek-Mistek (19.00).
Sobota: Detva – Tauron KH GKS (12.00), GKS Tychy - Frydek-Mistek (15.30), Zwoleń - Słowacja U-20 (19.00).

Z tej samej kategorii