Czy śląskim klubom hokejowym dojdzie kolejny rywal? Decyzja jutro

Jutro wyjaśni się czy w najbliższym sezonie w Polskiej Hokej Lidze wystąpi czeska drużyna HC Torax Poruba. Zespół z dzielnicy Ostravy stara się o grę nad Wisłą już od dwóch lat. W poniedziałek 19 czerwca w tej sprawie będą głosować przedstawiciele polskich klubów podczas spotkania w Katowicach.

Hokej, GKS Tychy, MMKS Podhale
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

– Przyjęcie Poruby do naszej ligi niesie same korzyści. Przede wszystkim otwieramy się na klub ze znacznie mocniejszego hokejowo kraju. Nasze zespoły miałyby okazję do porównania swojego potencjału i wymiany doświadczeń – mówi wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Mirosław Minkina.

 

Przed kilkoma tygodniami generalny menedżer klubu z Poruby Pavel Hinner wystosował oficjalne pismo do PZHL-u z prośbą o przyjęcie w poczet członków polskiej federacji włącznie z uczestnictwem w PHL. Zespół HC Torax na co dzień występuje w grupie wschodniej czeskiej II ligi, czyli na trzecim poziomie rozgrywek. W sierpniu minionego roku z drużyną Poruby rywalizowała nawet towarzysko reprezentacja Polski. 

 

 

Decydujący głos w sprawie przyjęcia HC Torax Poruba do PHL będą miały polskie kluby podczas poniedziałkowego głosowania. Na ten moment PHL liczy 10 drużyn. Lada dzień warunki licencyjne powinna spełnić MH Automatyka Gdańsk co powiększyłoby ligę do 11 zespołów. 

Z tej samej kategorii