Jastrzębscy juniorzy zrobili pierwszy krok w stronę mistrzostwa kraju

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie, główni faworyci do zwycięstwa w mistrzostwach Polski juniorów rozgrywanych na lodowisku „Jastor” nie zawiedli swoich fanów i pewnie zwyciężyli Unię Oświęcim 6:0 (2:0, 3:0, 1:0).

Jakub MIchałowski
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Jastrzębie wykonało tym samym pierwszy krok w stronę tytułu mistrzowskiego. W pierwszym meczu tej grupy „sztuczny twór”, z trzema hokeistami zza wschodniej granicy, PKH 2014 Gdańsk wygrał z Podhalem Nowy Targ 8:4 (3:1, 2:2, 3:1).


Od rana oglądaliśmy zacięte spotkania w grupach eliminacyjnych. W grupie A UKS Zagłębie Sosnowiec wygrało z Sokołami Toruń 4:0 (0:0, 1:0, 3:0) i już w pierwszej potyczce pokazało, że trzeba się z nim liczyć. Zespół z Torunia zaliczył aż 48 minut kar, bowiem Mateusz Zieliński został ukarany 2 min, chwilę później 10 min za niesportowe zachowanie, a za chwilę odesłany do szatni za niepotrzebne demonstrowanie swojego niezadowolenia.

 

Drugie spotkanie tej grupy pomiędzy Polonią Bytom i Naprzodem Janów zakończyło się zwycięstwem tego drugiego. Zespół z Janowa cały czas prowadził, ale ambitna drużyna z Bytomia w 57 minucie doprowadziła do remisu 5:5. Jednak ostatnie słowo należało do Naprzodu. Dla polonistów jutrzejszy mecz z Zagłębiem będzie z serii „być albo nie być” w tym turnieju.

 

Jutro grają: Sokoły – Naprzód (9.00), Zagłębie – Polonia (12.00), Gdańsk – Unia (15.00), Podhale – JKH GKS (18.00).

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~pkhUżytkownik anonimowy
~pkh :
No photo~pkhUżytkownik anonimowy
Panie autorze, o jakim sztucznym tworze mówimy? Żeby wystawiać takie tezy proponuje się trochę zorientować. Szczerbakow, Gerasymenko i Minenkov to zawodnicy z Ukrainy i Rosji, którzy od kilku lat mieszkają w Gdańsku. Perfekcyjnie mówią po polsku, kończyli w Polsce gimnazjum, teraz uczą się w liceum, będa podchodzić do polskiej matury. Szczerbakow od 16 roku życia występuje w drużynie seniorów.
22 mar 17 10:25 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii