Wyprawa polskich hokeistek na Łotwę

Polskie hokeistki pod kierunkiem słowackiego trenera Ivana Bednara pragną jak najlepiej przygotować się do kwietniowych mistrzostw świata Dywizji IB w Asiago.

VIII MECZ PRZYJAZNI
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Od początku tygodnia wyznaczyły sobie kolejną konsultację szkoleniową w Jastrzębiu-Zdroju, a jutro wyjeżdżają do Valmiery, by w weekend rozegrać dwumecz z reprezentacją Łotwy. Oba zespoły grają w tej samej dywizji i będzie to przymiarka przed MŚ.
- Wiemy, co nas czeka w Asiago, a nowy trener pragnie poznać możliwości zawodniczek oraz opracować odpowiednią taktykę - mówi szefowa reprezentacji, Marta Zawadzka. - Założenia gry zostały opracowane przez trenera Ivana Bednara i zadaniem hokeistek jest jak najlepiej je przyswoić. Pragniemy utrzymać się na obecnym poziomie i nie chcemy drżeć do końca o losy zespołu, choć nie będzie łatwo. W lutym przewidujemy kolejną konsultację szkoleniową.
W poprzednim sezonie biało-czerwone utrzymały się w dywizji IB tylko dlatego, że z powodu reformy rozgrywek nikt nie spadał.

 

Bramkarki: Agata Kosińska (Stoczniowiec Gdańsk), Martyna Sass (Naprzód Janów), Karolina Siemicka (Polonia Bytom); obrończynie: Klaudia Chrapek, Sandra Klimecka i Patrycja Sfora (wszystkie Polonia), Aneta Cygan (MKHL Krynica), Oliwia Garbocz (Atomówki GKS Tychy), Wiktoria Gogoc (Naprzód), Joanna Strzelecka (Unia Oświęcim), Renata Tokarska (Stoczniowiec Gdańsk); napastniczki: Ewelina Czarnecka, Julia Gawlik, Joanna Orawska i Aleksandra Pocheć (wszystkie Naprzód), Anna Dreinert (SK Karvina), Agnieszka Dziedzioch i Sylwia Łaskawska (obie Atomówki), Wiktoria Dziwok i Karolina Późniewska (obie Polonia), Oliwia Tomczok i Kamila Wieczorek (obie IKF Hvidovre, Dania).

 

Z tej samej kategorii