Finał hokejowego Pucharu Polski w Krakowie

Na lodowisku Cracovii odbędzie się finałowy turniej Pucharu Polski. Swoją chęć organizacji zgłaszał wcześniej GKS Katowice.

JKH GKS Jastrzebie - Ciarko PBS Bank STS Sanok
 fot. Paweł Berek  /  źródło: Pressfocus

GKS Tychy, Comarch Cracovia, Tauron KH GKS Katowice oraz JKH GKS Jastrzębie - zakwalifikowały się do turnieju finałowego Pucharu Polski. PZHL ogłosił konkurs na organizację imprezy, ale nikt się do tego nie kwapił. W końcu działacze katowickiego klubu wyrazili chęć goszczenia czołowych zespołów. Jednak nie otrzymali zgody na organizację turnieju. Trudno się dziwić, bo „Satelita”, obiekt przecież kameralny, z widownią na 1000 osób, miałby problem, żeby przyjąć kibiców drużyn, biorących udział w PP. A są one prawdziwą... mieszanką wybuchową, czego nie trzeba uzasadniać.

 

Ostatecznie Puchar Polski, tym razem pod auspicjami Totalizatora Sportowego, zawędrował pod Wawel i zostanie rozegrany na lodowisku Cracovii. Tegoroczna impreza będzie miała nazwę Lotto Puchar Polski. Trudno wytypować dwójkę finalistów, ale wydaje się, że szanse GKS Tychy i Comarch Cracovii stoją wyżej niż zespołów z Jastrzębia oraz Katowic.

 

Przypomnijmy, że w półfinałach (27.12.) zagrają GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie (16.30) oraz Comarch Cracovia - Tauron KH GKS Katowice (20.00); finał (28.12.) o 17.30.

Z tej samej kategorii