Może Caryca pomoże?

Historia ostatnich kilkunastu lat chorzowskiego klubu to nieustająca modlitwa o ożywienie trupa, zwykle zakończona jego reanimacją. Niestety, wszelkie moce nadprzyrodzone zostały niedawno lekką ręką spalone. Na szczęście otworzyły się nowe możliwości – grube miliony pozostają w depozycie u postaci historycznych.

Ruch Chorzow - Wisla Krakow
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Niemal dokładnie dwa lata temu dworowałem tu sobie, jak to na opłatku wigilijnym przy Cichej mijali się ówczesny prezes Ruchu Dariusz Smagorowicz z prezydentem Chorzowa Andrzejem Kotalą. Minionej wiosny, przed świętami wielkanocnymi, parskałem na objawienie tego pierwszego, który - wyciągając do drugiego rękę po 18-milionową jałmużnę - przyrównał „Niebieskich” do Chrystusa, który najpierw umarł, a potem zmartwychwstał.

No i nawarzyłem. Smagorowicz zniknął, ale trupy, które zostawił, z martwych wstają. Problem tylko w tym, że zamiast unosić Ruch w górę, ciągną go na dno.


A boż to pierwszy, drugi, trzeci raz – słusznie zauważycie?! Oczywiście, że nie – historia ostatnich kilkunastu lat chorzowskiego klubu to przecież nieustająca modlitwa o ożywienie trupa, zwykle zakończona jego reanimacją. Stąd życzeniowe myślenie, że i tym razem się uda. Klub co prawda nie ma już nawet prezesa, ale nie zdziwiłbym się wcale, gdyby hiperrealny upadek Ruchu jednak znów przesunął się w czasie.


Niestety, na Cichej mają niezwykłą zdolność rozmieniania wszystkiego na drobne. Właśnie dokonali tego z fundacją – odarli szczytną z zasady formę prawną organizacji pozarządowych z resztek jakiegokolwiek szacunku. Niechcący dali więc lont pod kolejną bombę odpaloną przez tak zwaną TVPiS, która w swoich programach wytoczyła przeciw tym organizacjom ciężkie działa.


Być może – jako pacjentowi w permanentnym zawale – Ruch powinien jednak wyciągnąć błagalną rękę do jednej z nich, a mianowicie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wszak całkiem niedawno nosił ją na sercu. Gdyby tak w rewanżu otrzymał kroplówkę z tych rokrocznie zbieranych kilkudziesięciu milionów, mógłby zrobić sobie niezły przeszczep.


Do tego jednak przydaliby się jacyś Bogowie. Niestety, obawiam się, że wszelkie moce nadprzyrodzone zostały niedawno lekką ręką spalone. Na szczęście w kraju otworzyły się nowe możliwości – grube miliony pozostają w depozycie u postaci historycznych. Na Wiejskiej w Warszawie właśnie rozesłano list gończy za niejaką carycą o nazwisku Wielka.

 

Swoją drogą użycie argumentu fundacji w celu pogrążenia klubu jest tak wątłymi nićmi szyte, że aż prosi się o pytanie, kto za tym wszystkim stoi – poza oczywiście usłużnym portalem „śledzim”.
W geście rozpaczy pozostaje jeszcze jedna możliwość, nie można jej wykluczyć. Jeżeli prawdą są pogłoski, że komenda do „udupienia” Ruchu padła z samego szczytu PZPN-u, to znaczy, że wszystko jest możliwe – także akt łaski, oczywiście po wcześniejszym wyrażeniu skruchy. No bo skoro coś gdzieś „weszlo”, to powinno gdzieś i „wyszlo”.

Komentarze (9)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~ji:
No photo~jiUżytkownik anonimowy
19 gru 16 12:58 użytkownik ~ji napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
W Zabrzu grają w 1 lidze ale grają uczciwie. W Zabrzu nie kombinują tak jak w Chorzowie (wałki przekręty i omijanie przepisów) żeby na siłę, wszelkimi możliwym sposobami utrzymać się i grać w ekstraklasie. W Zabrzu od wielu, wielu lat "z kasa" się nie przelewa i wszyscy o tym wiedzą bo nikt tego nie ukrywa ale w Zabrzu Klub Sportowy Górnik Zabrze wszystkie swoje długi jakie tylko miał w miarę jakiejkolwiek dostępu do możliwości spłaty finansowej - wszystko na ile tylko był w stanie spłacić to od razu spłacał.
19 gru 16 18:26 | ocena:100%
Liczba głosów:15
100%
0%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Szukanie pomocy finansowej w WOŚP to już kompletna kpina. To nie jest organizacja która pomaga złodziejom i oszustom lecz chorym pokrzywdzonym przez los ludziom głównie małym dzieciom których rodziców nie stać na drogie operacje, zabiegi, długie intensywne leczenie oraz rehabilitacje. Żenada że ktoś ma czelność wspominać o tym że był darczyńcą a teraz sam potrzebuje pomocy. Na domiar tego te kilkanaście milionów zł. zebranych corocznie przez WOŚP to suma zebrana z całej Polski a nie tylko z biednego patologicznego Chorzowa gdzie bezrobocie stanowi jeden z największych % w kraju podobnie jak wielki jest % popełnianych tam przestępstw i drobnych wykroczeń.
19 gru 16 02:20 | ocena:95%
Liczba głosów:19
95%
5%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
~Kibic :
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
Szukanie winnych w weszlo czy PZPN?
To włodarze Ruchu doprowadzili do tego stanu. Uważa Pan, że używanie fundacji było w porządku? Gdzie te 18mln od miasta/mieszkańców? Teraz mamy efekt kombinatorstwa.
Zaprosili na wigilię z karpikiem, dlaczego artykułami nie naświetlał Pan ich spraw? Przepraszam za bezpośredniość, ale to Ruch i "środowisko" latami ważyło piwo i naważyło.
Wiele innych klubów już zapłaciło za taką politykę jakoś to będzie (ŁKS, Widzew, Odra Opole, Polonia Warszawa czy Odra Wodzisław). A Ruch nie uczył się na błędach innych, a wybrał identyczną drogę.
18 gru 16 11:37 | ocena:86%
Liczba głosów:21
86%
14%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii