Polski Związek Trupy Cyrkowej

Norwegowie nie mają dla nas litości. Efektowna gleba panczenisty Nogala zainspirowała ichniejsze media do nazwania Polaka i jemu podobnych bandą nieudaczników. Szczerze mówiąc, jestem zawiedziony - od nacji, która medali w Pjongczangu tłucze po kilka dziennie i pewnie dobije do czterdziestu, oczekiwałbym odrobinę większej wielkoduszności. Ach, jak to fajnie łajać z góry...

MISTRZOSTWA POLSKI W LYZWIARSTWIE SZYBKIM
 fot. Rafal Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

Norwegom brakuje elementarnych uczuć empatii, no ale nic dziwnego – to naród bezwzględny, który trzyletnim przedszkolakom każe dzień w dzień wystawiać lica na ostry północny mróz – nie ma zmiłuj, piątek, świątek czy niedziela, wieje, sypie czy zacina. Dziwić się potem, że połowa z nich choruje na astmę, czego efektem ubocznym worek zimowych medali. Jakże im wypada współczuć! Norwegowie durnia zrobili nawet z naszego mistrza, każąc mu - zamiast o paraboli idealnego skoku - komentować swoje fotki z przedszkola. Na tę fobię musi być jakiś paragraf...
Ciasnota umysłowa Skandynawów jest bajeczna niczym fiord - nie pozwala im dostrzec, jak wiele innych talentów posiadają sportowcy rodem znad Wisły. Bo cóż tu mamy?
A więc obok wspomnianego na czele pechowca jest jego koleżanka z łyżwiarskiego toru, pochlipująca o tęsknocie za silnymi więzami rodzinnymi niczym na kozetce psychoanalityka. Idealny materiał na filmowy wyciskacz łez.
Potem jest biathlonistka, niespełniona aktorka monodramatyczna, matka dzieciom z niewyparzonym językiem. O! To jest prawdziwa matka Polka, co w kaszę nie da sobie dmuchać!
Dalej jest saneczkarz bez gogli i bez głowy, pędzący po lodowej rynnie z zamkniętymi oczami, dumny z siebie jak paw. Wot gieroj!
Mamy też snowboardzistę-farciarza, który do perfekcji doprowadził umiejętność wygrywania bez wygrywania - zawsze kilku lepszych samych się wypiep...
Są i biegaczki narciarskie bez nart - to jest arcykunszt dopiero! I jest Królowa Śniegu, która ma trzy razy więcej desek niż koleżanki. Łącznie.
Mamy wreszcie alpejczyków, którzy w akcie olimpijskiej desperacji omal nie pobili się, kto ma do Pjongczangu jechać tylko po to, żeby na miejscu nie dojechać. Czyż w Korei nie powinno rozdawać się medali, kto szybciej i efektowniej wypadnie z trasy?!
Na koniec zaś wystawmy zawsze pogodnego prezesa Polskiego Związku Pięciu Skoczków, bo ten szósty, od filmików, jest już be. Pozostałym zimowym sierotom radzę się odciąć i założyć Polski Związek Trupy Cyrkowej, będzie w sam raz, może nawet z szansami na ministerialne dotacje.
Najważniejsze zaś, że odżył pomysł organizacji zimowych igrzysk w polsko-słowackich Tatrach, o co zadbała zatroskana podkomisja Sejmu RP. Gdy spełni się wreszcie nasz zimowy sen i w końcu olimpiadę dostaniemy, a zakopianka liczyć będzie po sześć pasów w każdą stronę, wtedy nareszcie docenimy wysiłek tej sportowej trupy - będzie na wyciągnięcie dłoni. Na pohybel norweskiej bandzie udaczników...

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Szpieg szoguna Użytkownik anonimowy
~Szpieg szoguna :
No photo~Szpieg szoguna Użytkownik anonimowy
Polo Tajner to słaby prezes. Nie jest przecież prezesem tylko skoczków, lecz Polskiego Związku Narciarskiego. Wypadliśmy w Korei blado, bez skoczków byłby dramat. Gdzie następcy Kowalczyk, Bródki, biathlonistek? Spalona ziemia. Wywalić go czym prędzej, facet bez ikry i pomysłów.
24 lut 22:29
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~curesUżytkownik anonimowy
~cures :
No photo~curesUżytkownik anonimowy
Komentarz w sumie trafny, choć co do Norwegów podziw miesza się z ironią. Wiadomo, że okoliczności zdobycia worka medali budzą wątpliwości. Ale inni też nie są lepsi. Szwedka Kalla póki startowała bez wspomagania farmakologicznego na drogi oddechowe woziła tyły a nawet dreptała w miejscu klasykiem pod górkę. Teraz dystansuje nawet równie chorowite Norweżki. Biegi- między innymi dlatego- bym sobie odpuścił.
Dobrze w Pjongczangu wypadli skoczkowie, raczej słabo biathlon i łyżwiarstwo szybkie, ale to właśnie w tych dyscyplinach są jakieś szanse, gdyby poprawić szkolenie i zaplecze, co powoli się dzieje. Są to odrębne struktury od PZN, co jest na pewno plusem. Prezes z PSL ma niestety szczęście, najpierw do Małysza, teraz Stocha. Ale i tu może zostać spalona ziemia za parę lat, jeżeli nie nastąpią zmiany systemowe w organizacji i zarządzaniu. Ministerstwo jednak nie podejmuje zdecydowanych kroków, tylko się przygląda... Za cztery lata w najlepszym razie powtórka z rozrywki, jeżeli wszystko zostanie po staremu.
24 lut 17:10 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii