Na mistrza trzeba poczekać, a to wymarzony scenariusz dla kibiców

Kwestia tytułu mistrzowskiego rozstrzygnie się w ostatniej kolejce; być może trzymać będzie nas w napięciu do ostatnich sekund niedzielnych meczów: Piasta z Zagłębiem i Legii z Pogonią.

Josip Bariszic i Marek Szyndrowski
 /  fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Nic lepszego polskiej lidze naprawdę nie mogło się przytrafić - kwestia tytułu mistrzowskiego rozstrzygnie się w ostatniej kolejce; być może trzymać będzie nas w napięciu do ostatnich sekund niedzielnych meczów: Piasta z Zagłębiem i Legii z Pogonią. Brawo dla gliwiczan, którzy nie spasowali po 0:4 w Warszawie, pokonali w Chorzowie Ruch, a resztę zrobiła za nich Lechia, która tradycyjnie usadziła faworyta ze stolicy. Wystarczyło, że w minioną niedzielę Piast nie przegrałby na Łazienkowskiej, to on dziś byłby liderem i rozdawał karty.
Jest czego żałować, ale to „se ne vrati”. Ważne, że po fantastycznym sezonie zespół Radoslava Latala wciąż jest bliski sensacji porównywalnej z tą, której dokonali w Anglii koledzy Marcina Wasilewskiego z Leicester.
I wcale nie martwi mnie, że w eliminacjach do Ligi Mistrzów mógłby nas reprezentować klub 10 razy biedniejszy od chimerycznego kolosa ze stolicy prowadzonego przez trenera gbura. Być może, gdyby Stanisław Czerczesow bardziej skupił się na taktyce, a nie fuczeniu na dziennikarzy, Legia wczoraj miałaby fetę.
I na koniec mała wyliczanka: PSG, Bayern i PSV - po 2, Leicester - 3, Benfica i Pilzno - po 4, Juventus i Barcelona - po 5. Tyle porażek zanotowali mistrzowie lub drużyny będące o krok od tytułu w kilku ligach europejskich. Mistrz Polski - czy to będzie Legia, czy Piast - będzie miał tych porażek przynajmniej 6. Być może to także jedna z przyczyn tego, że od ponad 20 lat nie mamy drużyny w kontynentalnej elicie.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~aUżytkownik anonimowy
~a :
No photo~aUżytkownik anonimowy
Barcelona 5 porażek, Piast przynajmniej 6 i dlatego nie ma nas w LM, litości
13 maja 16 01:47
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii