Czy Dujszebajew stracił głowę?

Więcej brzydkich słów niż konstruktywnej krytyki. Polacy muszą zacząć grać lepiej, a ich trener powinien zmienić styl.

RIO 2016
 fot. Tomasz Markowski  /  źródło: newspix.pl

Polscy piłkarze ręczni po porażkach z Brazylią i Niemcami stanęli w turnieju olimpijskim pod ścianą. Na osobny komentarz zasługuje zachowanie selekcjonera. Tałant Muszanbietowicz Dujszebajew wyraźnie nie wytrzymuje rozdźwięku pomiędzy olimpijskimi oczekiwaniami związanymi z grą zespołu a szarą rzeczywistością boiska.


Podobnie było w styczniowych mistrzostwach Europy w Polsce, w których urodzony w Kirgizji szkoleniowiec prowadził Węgrów. Madziarzy też zawodzili, a niepotwierdzona plotka głosiła, że po jednej z porażek uderzył w szatni jednego z zawodników. Po turnieju Węgrzy bez żalu się z Dujszebajewem rozstali po nieco ponad rocznej współpracy.


W Brazylii na razie zawodzą Polacy, choć trener miał ponad miesiąc czasu – to naprawdę sporo - by ich dobrze przygotować. Z końcową oceną trzeba wszak poczekać, bo igrzyska nie są jeszcze przegrane.
Na razie widać, że wybuchy trenera przy ławce i nerwowe połajanki zawodników w trakcie przerw na żądanie wprowadzają dodatkowe podenerwowanie w szeregach zespołu.
- Z ust trenera słyszymy więcej brzydkich słów niż konstruktywnej krytyki. Emocje biorą górę, to niedobrze – oceniała na antenie TVP reprezentantka Polski Iwona Niedźwiedź. - W dzisiejszych czasach odchodzi się od takiej formy prowadzenia zespołu – zauważyła.


Po spotkaniu wściekły Dujszebajew tylko wysłuchał pytania reportera TVP: - Ja nie będę odpowiadał. Mogę? - i uciekł sprzed kamery.
Pewne jest, że tak jak polski zespół musi wreszcie zacząć grać lepiej, tak ich trener powinien zmienić styl prowadzenia go. Bardzo prawdopodobne, że to pierwsze w dużej mierze zależy od drugiego.

 

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~krisUżytkownik anonimowy
~kris :
No photo~krisUżytkownik anonimowy
jak nie dodaje komentarzy bo niechce mi sie czytac durnot wypisywach przez ludzi tutaj ... to troche przeginacie... trener mial taki sam styl pracy jak wygral z VIVE lige mistrzow!!!!! i wtedy go na rekach nosili a teraz nagle przez to ze sie drze to jest zly itd itd.... sorry to nie on zle podaje to nie on puszcza jeden na jednego tylko zawodnicy ktorych to jest wina. i za takie bledy juniorskie jakie popelniaja nasi szczypiornisci bedac trenerem darłbym sie tak samo! a pan redaktor nie ma juz o czym pisac jak wypisuje takie rzeczy.... SŁABO ......
11 sie 16 10:44 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~SoloUżytkownik anonimowy
~Solo :
No photo~SoloUżytkownik anonimowy
Sądzę, że przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Ręcznej stracili głowy, zatrudniając obcokrajowca na stanowisku selekcjonera polskiej reprezentacji. Do tego jakiegoś kontrowersyjnego szkoleniowca z Kirgizji. Może trzeba było nawiązać współpracę z trenerami z Wysp Owczych, Bali lub Antarktydy.
10 sie 16 17:03 | ocena:67%
Liczba głosów:18
33%
67%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ppUżytkownik anonimowy
~pp
No photo~ppUżytkownik anonimowy
do ~Lol:
No photo~LolUżytkownik anonimowy
10 sie 16 22:26 użytkownik ~Lol napisał
A obrońca z vive przecież dziecko by go minęło z zamkniętymi oczami . Słup stoi i nic nie robi
KUS .. święta racja , poziom juniora , kiepskiego juniora
10 sie 16 22:43 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii