Batalia o miejsce Zbigniewa Bońka w Komitecie Wykonawczym UEFA

Nasza obecność w kierowniczym gremium europejskiej piłki jest dla PZPN niewątpliwym priorytetem. Jeszcze trochę i minie półwiecze od czasu, kiedy pierwszy i ostatni przedstawiciel Polski - Leszek Rylski - odszedł z tego zacnego grona.

Jaka będzie przyszłość Zbigniewa Bońka w europejskiej piłce?
 /  fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Trochę na marginesie głównych nurtów egzystencjalnych naszego futbolu snują się starania Zbigniewa Bońka o wejście w skład Komitetu Wykonawczego UEFA… Media tematu nie podejmują, bo pretendent wybrał milkliwą metodę aplikacji, licząc na charyzmę i własne zasoby futbolowej dyplomacji. Tymczasem nasza obecność w kierowniczym gremium europejskiej piłki jest dla PZPN niewątpliwym priorytetem.

Jeszcze trochę i minie półwiecze od czasu, kiedy pierwszy i ostatni przedstawiciel Polski odszedł z tego zacnego grona. Nawiasem mówiąc, historia PZPN mało mówi o przyczynach odejścia Leszka Rylskiego, wiemy jedynie, że jako sekretarz generalny polskiej federacji został zmuszony do złożenia europejskiego urzędu. Środowiskowa narracja odnosząca się do antysemickiej kampanii w polskim futbolu jest skromna i wstydliwa. A przecież chciałoby się wiedzieć, kto konkretnie przeprowadzał w łonie zarządu operację wyłuskania Rylskiego z KW UEFA, w jakim trybie została ona wdrożona… Niestety, zasłona mijającego czasu zakryła ten przykry epizod, tak jak kryje autorów największej wtopy dyplomatycznej PZPN, jaką było wycofanie naszej reprezentacji z eliminacyjnego meczu z Węgrami, stanowiącego przepustkę do finałów mistrzostw świata w 1954 roku.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
~Baran :
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
Pan Boniek w Komitecie Wykonawczym UEFA ? Chyba na leb poupadali!
18 lip 17 14:36
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KazimierzUżytkownik anonimowy
~Kazimierz :
No photo~KazimierzUżytkownik anonimowy
To już nie jest wazeliniarstw, to wręcz włazidupstwo. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu szczuł działaczy z kraju i Małopolski przeciwko Bońkowi a dzisiaj tak Rysiu przejrzał politycznie na oczy. No, no, no? Cóż za cudowne przemienienie .
Chyba emeryturka uwiera.
1 mar 17 00:41
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii