Kto nam nawarzył tego piwa?!

Polskie kluby padają jak muchy - po tym, jak ich dotychczasowi sponsorzy znaleźli się w zagranicznych rękach.

Czy piłkarze Okocimskiego nadal będą biegali po ligowych boiskach?
 /  fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

 

Wychodzi na to, że zapowiadają się cięższe czasy dla zagranicznych banków, korporacji, handlowych galerii i wydawców; rząd zapowiada ujęcie im obroku i spłycenie żłobu. Nie zgłębiam metodyki i efektów planowanej śruby podatkowej, ale generalnie podzielam pogląd o słuszności zmniejszenia strumienia pieniędzy wyprowadzanych z Polski.
Nie nawracam się nagle, broń Panie Boże, na nową wiarę, bo już dekadę temu wyłożyłem swój pogląd na Kongresie Prasy Światowej, w którym miałem zaszczyt uczestniczyć i to w roli panelisty. Apelowałem do zagranicznych inwestorów, aby stonowali rozbudzone apetyty na tak wrażliwym odcinku jak rynek medialny. Słuchało mnie wielu, nie usłuchał nikt. Skutki faworyzowania kapitału zagranicznego najlepiej prześledzić na przykładzie relacji pomiędzy dawnymi państwowymi, dziś sprywatyzowanymi przez obcych inwestorów przedsiębiorstwami, a ich zakładowymi klubami sportowymi.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~PiastunUżytkownik anonimowy
~Piastun :
No photo~PiastunUżytkownik anonimowy
Jak rozwiązać ten problem? - Zwrócić władzę Polakom w swoim państwie. Bo jak nie, to będzie jeszcze bardziej kolonialnie - czytaj: drenażowo
23 sty 16 20:39
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii