Ofiara za zdrowie Mączyńskiego

Pomocnik Wisły nie jest dla Adama Nawałki jednym z wielu kadrowiczów, lecz zawodnikiem specjalnego przeznaczenia.

Krzysztof Mączyński - czy zdąży na Euro?
 /  fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Jedna niewiadoma już jest rozstrzygnięta! Spośród ciągle selekcjonowanych kandydatów do wyjazdu do Francji, grubo przed pierwszym gwizdkiem europejskiego czempionatu, mamy już pionierski odrzut, rzecz można początek drugiego sortu… Gwoli wyjaśnienia, szlaban nie dotyczy plutonu kandydatów powoływanych przez Adama Nawałkę, ale grona tak zwanych osób towarzyszących reprezentacji, dla których selekcjonerem jest sam prezes PZPN. Dodajmy od siebie: Boniek ma zadanie o wiele łatwiejsze, bo kryteria doboru do kadry U-60+ nie wymagają aż takiej subtelności w sprawdzaniu formy chętnych do wyjazdu.
Nawałka na dzień dzisiejszy przed nikim nie zamyka drogi i uparcie twierdzi, że selekcja trwa i trwać będzie do ostatniej, możliwej chwili, a więc do meczu z Litwą, który rozegrany zostanie na stadionie Wisły 6 czerwca br. Nie ma żadnego powodu, aby mu nie wierzyć. Takie podejście spotyka się jednak z lekkim przymrużeniem oka ze strony niektórych dziennikarzy, którzy wiedzą lepiej. Dla użytku Czytelników „Gazety Wyborczej” dokonali nawet skrupulatnych kalkulacji procentowych, z których ma wynikać, który z kadrowiczów ma bankową nominację, kto bardzo prawdopodobną, a kto iluzoryczną.
Specjalnie nie przeceniam własnych kompetencji komentatorskich i ani mi w głowie kwestionowanie profetycznych talentów kolegów redaktorów Rafała Steca i Michała Szadkowskiego, atoli podejmuję ryzyko wytknięcia im paru mało wiarygodnych uzasadnień kadrowych. Najbardziej poruszyło mnie niesprawiedliwe potraktowanie kandydatury rozgrywającego Wisły - Mączyńskiego. Został zaszufladkowany do grupy maruderów z minimalnymi szansami na wyjazd. W ramach uzasadnienia tej prognozy czytamy, że z tego „Mąki” chleba nie będzie, jako że wiślak tyle co wykaraskał się z kontuzji stawu kolanowego i dopiero przymierza się do pełnych obciążeń treningowych.

Z tej samej kategorii