Niemiec: Ruchowi trzeba pomóc, a nie ścigać ujemnymi punktami

Wigilia Ruch Chorzow
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Gwoli dokładności przekazu, rzeczony stolik bynajmniej nie podzielał do końca surowej perspektywy dla „Niebieskich”. Mało tego, mocno pobrzmiewała w debacie nuta pozasportowa… Ano że nie jest winą klubu, że stał się ofiarą głębokich przemian ekonomicznych i że na Śląsku mamy do czynienia z niespotykanym chłodem biznesu wobec wyczynu sportowego.

 

Dosiadając się zacnego grona, wniosłem własną tezę o zbędnej nadgorliwości chorzowskich radnych, którzy dając i odbierając pożyczki-kroplówki dla Ruchu, przy okazji robią sobie promocję wśród elektoratu.

Tymczasem prawda jest taka, że Ruch bez instytucjonalnego przejęcia zdecydowanej większości udziałów w spółce przez miasto nie jest w stanie spełnić rygorów licencyjnych. Miasto i prezydent nie mają powodu z tego tytułu się wstydzić.

 

Jak Polska długa i szeroka municypalne pieniądze płyną szerokim strumieniem do Korony Kielce, Wisły Płock, Śląska Wrocław, Arki Gdynia, Pogoni Szczecin, Podbeskidzia, Piasta Gliwice, Motoru Lublin, Stomilu Olsztyn… Mam wymieniać cały peleton?!

Nawet uznawana za oazę stabilności Cracovia ma w spółce mniejszościowego udziałowca - miasto Kraków! A wybudowane od nowa za ciężkie setki milionów stadiony Legii, Wisły, Cracovii, Korony, Lechii, Lecha, Piasta, Podbeskidzia, to z czyjej kieszeni były finansowane?

 

Nie oszukujmy się: Ruchowi trzeba realnie pomóc, nie ścigać ujemnymi punktami, czyli dobijać albo usuwać z ekstraklasy, czyli zabijać! Chciałem na ten temat pogadać z dyrektorem Mirkiem Mosórem, ale konkurencyjność pyskówki z Wójcikiem wzięła górę, a potem poetyka, a zwłaszcza pragmatyka „cichej nocy”, upomniała się o swoje prawa…

  • 2 z 2

Komentarze (7)

Napisz komentarz
No photo
No photo~GregUżytkownik anonimowy
~Greg :
No photo~GregUżytkownik anonimowy
Juz raz ruchowi udało sie oszukac zostawic długi w stowarzyszeniy a sami dalej czyści grac w ekstraklasie ,starczy w koncu trzeba zapłacic za swoje wałki.
A Olejnik spojojnie mógł przygnieść straty by nie było , nie ma czym sie chwalic ze z pseudo redaktorką ktos je kolacje wigilijną
18 gru 16 08:13 | ocena:78%
Liczba głosów:9
78%
22%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
~Kibic :
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
Nie rozśmieszajcie kibiców innych klubów... a dlaczego to ruchowi właśnie ma ktoś pomagać? To jest biznes. Czy ktoś pomagał innym klubom takim ja Widzew Łódź, ŁKS, czy Zagłębiu Sosnowiec??? Nie. Za ich niegospodarność czy brak sponsorów musieli ponieść konsekwencje i ponoszą do dzisiaj....
17 gru 16 22:21 | ocena:61%
Liczba głosów:28
61%
39%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
~kibic :
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
Panie Niemiec, albo w sporcie obowiązuje prawo albo nie? Jeśli nie, to ma pan rację pisząc ten artykuł!
18 gru 16 08:20 | ocena:71%
Liczba głosów:14
71%
29%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii