Następcą będzie Noe! A dzisiejszy właściciel ma 20 lat...

W polskim futbolu byli spece od handlu gorzałą beztaryfową, jednodniowi magnaci węglowi, hurtownicy towarów mieszanych, łże-bankierzy, deweloperzy maści najróżniejszej, rzeźnicy i masarze, fabrykanci podrabianego wina i złudzeń, optycy i kominiarze, przyszła kolej na prefabrykantów odpadów komunalnych i zielonych!

Rafał Siemaszko
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

Do jednego polskiego klubu ekstraklasy nie ma sensownego zastosowania powiedzenie o „tonącym, który się brzytwy chwyta”. Teza dotyczy Arki, która jak wiadomo jest łajbą niezatapialną, o czym wiedzą nawet dzieci pierwszokomunijne, zatopione w lekturze katechizmu.
Przekaz biblijny potwierdziła na finiszu naszego sezonu piłkarskiego pływająca jednostka z Gdyni, potwierdzająca więcej niż cudowne talenty, przy których osiągnięcia Noego to prehistoryczna amatorka.
Futbolowa Arka chwyciła się metody przyjaznej rozgrywki z Zagłębiem Lublin, tym samym potwierdzając zbędność sięgania po brzytwę, zwłaszcza wtedy, kiedy we wzajemnych relacjach między klubami nie wchodzi w grę kosa! Unosząc się bezpiecznie po przestworzu oceanu ligowego, Arka tym razem bierze kurs na Ararat absurdu, oddając przy okazji właścicielskie stery w ręce… 20-latka o nazwisku Midak, imieniem Dominik.
Tym samym kolekcja wesołych inwestorów, wkraczających od trzech dekad do rodzimego piłkarstwa, osiągnęła najwyższy poziom kabaretowy. Mało nam było rozmaitych Stajszczaków, Górków, Kapelczaków, Paluchów, Bekdasów, Zarębskich, Niemyjskich, Kmitów, Pawelców, Cacków, wreszcie Smagorowiczów i Meresińskich, więc teraz fundujemy sobie rekinów biznesu wielce wymownego: gospodarki odpadami!
Byli spece od handlu gorzałą beztaryfową, jednodniowi magnaci węglowi, hurtownicy towarów mieszanych, łże-bankierzy, deweloperzy maści najróżniejszej, rzeźnicy i masarze, fabrykanci podrabianego wina i złudzeń, optycy i kominiarze, przyszła kolej na prefabrykantów odpadów komunalnych i zielonych!
20-letni obywatel w normalnych warunkach nosiłby rekrucki mundur typu moro i na zielonym poligonie czyściłby latryny, w ramach recyklingu odpadów sanitarnych. Tymczasem z dnia na dzień został bossem poważnego klubu zawodowego, wkraczającego na szlak eliminacyjny Ligi Europy.
Okazuje się, że niedoinwestowanie piłki klubowej osiągnęło stan, wedle którego każdy, kto zapuka do drzwi z gotówką na dłoni, jest witany jak zbawca! Nieważne, skąd dobrodziej przychodzi, jakie nim kierują intencje, jakie jest źródło jego kapitału i jakie ma zamiary wobec nabytego podmiotu piłkarskiego.
Niejaki Meresiński, wkraczający do akcji przejęcia Wisły za bezcen, dobrze rozpoznał stan i poziom inteligencji partnerów. Ich nasilenie desperacji w dążeniu do wyzbycia się biznesowej perły w koronie nie znało granic. Klub 13-krotnego mistrza Polski został de facto przefrymarczony w aureoli prawa i pełnej świadomości opinii publicznej.
Niestety, jak z tego widać, casus Wisły i całej plejady zasłużonych klubów, naciętych i zdemolowanych przez nieudaczników albo oszustów, niczego nie nauczył działaczy, lecących na lep egzotycznych inwestorów, jak muchy. Piłka nożna dla bardzo wielu dżentelmenów szukających okazji do robienia interesów, jawi się jako branża łatwa, lekka i przyjemna. Może nie tak bardzo jak handel żywym towarem, w szczególności upadłymi kobietami, zwanymi kurwami, aliści niewiele mniej perspektywicznym.
Podejrzewam otóż, że Midakowie aż tak bardzo naiwni nie są, tym niemniej powierzenie spółki zawodowego klubu człowiekowi, za którym stoi raptem parę kopnięć futbolówki w barwach Ożarowianki, a do tego debiut w roli twórcy rozśmieszającego startupu, zwala z nóg! Dobrze wiemy, że prowadzenie biznesu piłkarskiego na ligowym poziomie wymaga nie tylko pieniędzy, ale i ogromnej wiedzy, o czym przekonują się ciągle nawet ludzie z tytułami profesorskimi, że wspomnę prezesa Cracovii Janusza Filipiaka.
Na usprawiedliwienie nuworyszy powtarzamy informację o tym, że przejmując 60 procent udziałów w Arce Gdynia, mają na oku bardziej perspektywiczny interes: inwestorskie przekształcenie portu rybackiego w Gdyni w atrakcyjne centrum letniej stolicy Polski. Już dziś wiadomo, że pod tym kątem pan prezydent obiecał Midakom odnowę falochronu, którego funkcję należy rozumieć w stopniu znacząco rozszerzającym. W tej sytuacji wypada jednak, niestety, zweryfikować tezę ze wstępu felietonu i napisać wężykiem, że Arka chwyciła się brzytwy obiema rękami!

 

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~WojUżytkownik anonimowy
~Woj :
No photo~WojUżytkownik anonimowy
Pan r.n. żyje w komunie. Jak ktoś ma kasę, to może z nią robić, co chce. Nie można zabronić kupna klubu. W artykule sa insynuacje, że coś za coś. I tu jest problem i błąd Pana dziennikarza. Pozdrawiam i zostawmy temat kibicom i właścicielom klubu.
10 lip 17 06:06
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Piotruś Pan Użytkownik anonimowy
~Piotruś Pan
No photo~Piotruś Pan Użytkownik anonimowy
do ~woj:
No photo~wojUżytkownik anonimowy
9 lip 17 18:50 użytkownik ~woj napisał
Mylisz się. Gościu inwestuje w porcie rybackim w Helu ;), nie w Gdyni !! Autor nie wie o czym pisze. Coś słyszał, ale nie sprawdził, myli kluby itd.
Nie odwracaj kota ogonem. Pomylił porty, zrobił błąd literowy w nazwie Zagłębia Lubin, ale istotą problemu jest fakt, że właścicielem klubu został 20-letni gówniarz, który o futbolu i biznesie nie wie nic. To są pieniądze jego starego. Czepiasz się błahych spraw, a kaliber artykułu jest inny.
9 lip 17 23:13
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~wojUżytkownik anonimowy
~woj
No photo~wojUżytkownik anonimowy
do ~Piotruś Pan :
No photo~Piotruś Pan Użytkownik anonimowy
9 lip 17 17:18 użytkownik ~Piotruś Pan napisał
Ty jednak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Pisze jak wół "przekształcenie portu rybackiego w Gdyni w centrum letniej stolicy Polski?. PRZEKSZTAŁCENIE!!! I w myśl zasady przyganiał kocioł garnkowi Hel piszemy przez duże "H", zawsze i wszędzie. Nie po
Mylisz się. Gościu inwestuje w porcie rybackim w Helu ;), nie w Gdyni !! Autor nie wie o czym pisze. Coś słyszał, ale nie sprawdził, myli kluby itd.
9 lip 17 18:50 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii