Czy Legia ma pieniądze?

Cud natury: Legii nadano status wysoko produktywnej, złotonośnej kury, aż tu nagle okazuje się, że jaj nie ma wcale! W niebyt poszła cała, paroletnia bajerka o rosnącym w postępie geometrycznym budżecie, o wybijaniu się na taki pułap finansowy, do którego reszta naszej piłki zawodowej już nigdy miała się nie zbliżyć.

Dariusz Mioduski
 /  fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

 

Nowy, stuprocentowy właściciel, Dariusz Mioduski, wyłożył karty na stół i obwieścił: Legia nie ma pieniędzy!
Nam - prostym ludziom, nie przywykłym do tak bezczelnych manipulacji i zamazywania różnic pomiędzy faktami a fikcją - nie mieści się w głowie łatwość żonglowania między 200 milionami złotych po stronie „ma” a de facto pustą kasą. W odruchu protestu przeciwko tym wszystkim, którzy przyczynili się do forsowania danych kłamliwej księgowości, nóż otwiera się w kieszeni.
Niestety, na największych głupków wyszli niektórzy nasi koledzy ze stołecznych, czy tzw. centralnych mediów, którzy dali się naiwnie obsadzić w roli tub propagandowych, sławiących klub w rozkwicie. W szeroko rozumianym temacie „Legia i jej realne problemy egzystencjalno-sportowe” podstawowym budulcem utworów ogłaszanych drukiem - przy pomocy mikrofonu, kamery, czy wystukiwanych na komunikatorze medium społecznościowego - okazywał się lukier wysokiego stopnia zgęszczenia! Wywiady, reportaże, felietony zaprzeczające elementarnym ich cechom gatunkowym, budowały u odbiorców przekonanie, że przy Łazienkowskiej powstaje na naszych oczach klub piłkarski, który niebawem doszlusuje do poziomu Barcy i Bayernu… Włączył się na wieczność do europejskiej elity pucharowej i chociaż nie umieją w nim liczyć do czterech żółtych kartek, dzień kontynentalnego triumfu zbliżał się ani chybi.

Komentarze (9)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~WARS(L):
No photo~WARS(L)Użytkownik anonimowy
14 maja 17 21:27 użytkownik ~WARS(L) napisał
niby "Niemiec" a durny biznesowo...a moze Mioduski wciska kit ?...jak to jest, ze klub "bez kasy", zaplaci najwyzsza premie pilkarzom za zdobycie tytulu ?...ze chce przedluzyc z Odisem za pensje MILION EUR za sezon !...ze nadal buduje osrodek pilkarski...
Nie bądź taki mądra(L)a...
Nikt nie każe płacić zawodnikom najwyższej premii w Polsce w żadnym klubie tylko wy.
Chcecie na chama udowodnić za kasę że jesteście najlepsi a tak nie jest. Kasa nie gra.
Szkółkę budujecie za 60 mln. zł. z tego 25 mln pochodzi z budżetu skarbu pastwa, więc nie cwaniakuj.
O tym że nie ma u was kasy za grubo można się było już domyślić przy sprzedaży Radovićado Chin dwa lat temu. Po sprzedaży Nikolića i Prijovića każdy co ma choć trochę oleju w głowie wiedział nim Miodulski potwierdził to oficjalnie w mediach. Tylko dla głąbów takich jak ty było to zaskoczeniem.
I bardzo dobrze napisał tu "znużony" - nie ważny jest wielki budżet (przychody) bo jak się na większe wydatki (koszty) od przychodów to jest się do tyłu a nie do przodu. Ot tyle są warte wasze ostatnie sukcesy - kupione a nie wygrane. Tak, tak i można was porównać do Realu czy Chelsea tyle że na skalę polskiej ligi bo w Europie bijecie rekordy blamażu.
16 maja 17 02:23 | ocena:100%
Liczba głosów:8
100%
0%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Legia kiedyś psuła zawodników ściągając ich na siłę do siebie do wojska, dziś psuje ich swoimi wysokimi kontraktami. Niszczy w ten sposób cała polską piłkę od lat. Co lepszy zawodnik z innego polskiego klubu będzie chciał się dostać do Legii niekoniecznie grając w pierwszym składzie. Tam grając niewiele albo wcale będą się marnowali a w innych klubach mogli by być gwiazdami. Legia nie mając w polskiej lidze żadnej znaczącej konkurencji sama w Europie niewiele osiągnie. Za niedługo doprowadzą do tego co jest w Anglii że ich zawodnicy będą bogaczami bez jakichś większych sukcesów - jedynie krajowe podwórko. To najbardziej medialny, komercyjny klub jak na polskie warunki. Wystarczy policzyć dziennie ilość artykułów ukazujących się w mediach, większość jest o Legii. Tyle w temacie.
19 maja 17 03:13 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~mr_wuwua:
No photo~mr_wuwuaUżytkownik anonimowy
19 maja 17 11:03 użytkownik ~mr_wuwua napisał
A ile Twój KSG wyciągnął kasy z budżetu? Nikolić i Prijović odeszli bo chcieli, to wie każdy który potrafi czytać ze zrozumieniem. Legia należy do jednego z nielicznych klubów w Polsce, który finansuje działalność z własnej kasy. Kwestia budowy ośrodka mo
Nowo budowana szkółka piłkarska Legii dostała dotację "państwową" z budżetu krajowego a nie unijną i pomyliłeś pojęcia. Ja i każdy Polak płacący podatki również przyczyniłem się do jej budowy a np. nie mam takiego zamiaru bo wolałbym żeby te pieniądze poszły na dokończenie 4 trybuny w Zabrzu.
Co do KSG...
Większości udziałów KSG należy do miasta więc miasto jako współwłaściciel i zarazem największy udziałowiec ma prawo a nawet obowiązek dbać o własne mienie. Legia z kolei jest klubem prywatnym. Nie wypominam wam kasy na szkolenie młodzieży i za promocję miasta bo to należy się każdemu klubowi z budżetu gminy jak psu micha. Chodzi mi o coroczne umarzanie zaległości za wynajem całego obiektu przy Ł3 a są to niemałe pieniądze biorąc pod uwagę :
- wielkość terenu x cena wynajmu gruntu w stolicy
- wynajem terenu z zabudowaniami które były remontowane za miejskie pieniądze
- fakt iż to całkowicie prywatny klub
A teraz powiedz mi dlaczego wasza "bufetowa" nie umorzyła Skrze Warszawa za wynajęcie obiektu i skazała ją na upadek ? Dlaczego innym mniejszym klubom nie umarza ?
Odpowiedź nasuwa się sama - czym mniej klubów w Warszawie tym więcej kasy miejskiej dostanie Legia, mimo że jest klubem prywatnym. Legia jest zachłanna i zniszczy jeszcze nie jeden warszawski klub - to mi (i nie tylko mi) bardzo się nie podoba.
19 maja 17 12:54 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii