Bez punktu - bez gola

Jeszcze tydzień temu „górale” mogli być dla zabrzan wzorem tego, jak odnaleźć się w pierwszoligowej rzeczywistości.

Zarko Udovicic Roman Gergel
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Spadkowicze z ekstraklasy przegrali już sześć meczów. Górnik cztery, a Podbeskidzie dwa. Jeszcze tydzień temu „górale” mogli być dla zabrzan wzorem tego, jak odnaleźć się w pierwszoligowej rzeczywistości. W ostatnich dwóch meczach nie zdobyli jednak punktu i gola. Co to oznacza? W sumie jeszcze nic. Za nami sześć kolejek, przed nami aż 28. Razy trzy? Można jeszcze zdobyć aż 84 punkty! Oczywiście nikt tego nie dokona, można nawet już dziś przyjąć, że do ekstraklasy awansują zespoły mające na koncie znacznie więcej porażek niż Lubin czy Arka w ostatnich latach.

 

Wygrani pierwszej części jesieni to Wigry Suwałki, Sandecja Nowy Sącz i Zagłębie Sosnowiec Jacka Magiery. Można tylko żałować, że naprawdę dobry, a po przerwie bardzo dobry mecz na „Ludowym” oglądało tylko 2500 widzów. Zakładam, że przyszłoby ich - myślę o fanach gospodarzy - na stadion zdecydowanie więcej, gdyby do Sosnowca mogli przyjechać fani z Zabrza. A przecież głównym magnesem powinien być nie potencjalny rywal na trybunach, ale własny zespół, jego gra i wyniki. W Sosnowcu jest tej jesieni jedno, drugie i trzecie.

 

Następna kolejka już w weekend, ale bez Górnika Zabrze, który - jak kluby ekstraklasy - ma dwutygodniową przerwę. Pytanie czy zasadną, skoro Armin Cerimagić jest kontuzjowany, Mateusz Kuchta siedzi na ławce, a Roman Gergel obudził się na 90 minut i ponownie zasnął. Decyzja jednak zapadła, więc trochę czasu na przebudzenie zabrzanie mają.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
~zgredek
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
do ~Janek:
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
29 sie 16 14:24 użytkownik ~Janek napisał
Za rok będą Derby Piast-Bielsko bo Górnik będzie ligę niżej/
się zobaczy, na razie czekam kiedy trener w Zabrzu poleci i następny znów zacznie cierpliwie budować drużynę.
29 sie 16 16:15 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Za rok będą Derby Piast-Bielsko bo Górnik będzie ligę niżej/
29 sie 16 14:24 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii