Jacek Magiera ma swoje „pięć minut”

O trenerze Zagłębia Sosnowiec mówi się, że jest jednym z kandydatów do objęcia Legii Warszawa.

Jacek Magiera przeprowadzi się do Warszawy?
 /  fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Jacek Magiera ma swoje „pięć minut”. Zagłębie jest liderem pierwszej ligi, w piątek strzeliło pięć goli na stadionie, na którym jeszcze kilka miesięcy temu grały Legia, Lech i Lechia. Magiera jak zwykle spokojnie przyjął zwycięstwo, zdając sobie sprawę, że to dopiero początek drogi, a nie koniec. Drogi krajowej. Teraz pojawiły się sygnały, że trener z Sosnowca może bardzo szybko wjechać na międzynarodową autostradę, choć akurat na odcinek, który wymaga remontu.
Pewnie w ciągu kilkunastu, może kilkudziesięciu godzin dowiemy się, kto zostanie nowym trenerem Legii, ale już sam fakt, że Magiera jest jednym z głównych kandydatów ma swoją wartość. Co więcej, w zasadzie wszyscy, słysząc taki pomysł, mówią: „A dlaczego nie?” Magiery przedstawiać na Łazienkowskiej nie trzeba, bo jako piłkarz i trener spędził tam kilkanaście lat.
To Legia płaci i Legia decyduje. Raz lepiej, raz gorzej, czasami beznadziejnie, jak w wypadku trenera, który właśnie żegna Warszawę. Może więc lepszego momentu, by dać szansę Magierze długo nie będzie, choć pewnie w Sosnowcu... drżą. Z jednej strony Legii odmówić nie wypada, z drugiej Magiera to ostatnia osoba, z którą chciano by się rozstać w Zagłębiu.
Zupełnie inny problem ma Marcin Brosz w Zabrzu. Jego żaden inny klub nie chce, za to on chce w Górniku normalności. Tymczasem od chwili spadku z ligi jej nie ma, za to trener i piłkarze obserwują eskalację konfliktu na linii właściciel – kibice. Konfliktu, w którym nie ma złego i krystalicznie czystego. Tym bardziej strony powinni odpuścić i dojść do porozumienia. Bo inaczej remisy zabrzan z takimi klubami jak Stal Mielec czy Bytovia będą najmniejszym problemem 14-krotnych mistrzów Polski.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~KikiUżytkownik anonimowy
~Kiki :
No photo~KikiUżytkownik anonimowy
Kandydat, który dopiero uczy się zawodu na trenera drużyny grającej na poziomie Champins League, nieźle. Niedawno trenował tam rezerwy i sobie niezbyt radził, więc czego oni się po nim spodziewają gdy zagra pierwsze skrzypce?
19 wrz 16 18:57
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FANUżytkownik anonimowy
Co do Górnika, niestety dużo w tym prawdy, konflikt narasta, bo Zarząd klubu i właściciel nie maja pomysłu na dalsze funkcjonowanie klubu...
19 wrz 16 14:54 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii