Antoni Piechniczek: Refleksja po pogrzebie Kazimierza Trampisza

- Jeśli nie potrafimy uszanować takich ludzi, to nie liczmy, że młode pokolenie będzie potrafiło uszanować nas - pisze dla katowickisport.pl były selekcjoner.

Piechniczek dla katowickisport.pl
 /  fot. Marek Biczyk  /  źródło: newspix.pl

Dziś podzielę się refleksją dotyczącą pogrzebu świętej pamięci Kazimierza Trampisza. Pożegnano go z wielką godnością, reprezentowane były wszystkie środowiska sportowe, trenerzy, działacze czy piłkarze różnych pokoleń, na czele z tymi, którzy z nim grali bądź pod jego okiem trenowali.

 

Naszła mnie jednak myśl dotycząca prezesów naszych klubów. Jeśli Polonia Bytom przez tyle lat grała w ekstraklasie, była przeciwnikiem tych ligowych zespołów, to przyzwoitość nakazuje, by każdy z tych klubów wystawił swój sztandar na pożegnanie tak wielkiej postaci. Nie tylko dla Bytomia, ale całej polskiej piłki. A ja nie widziałem ani Górnika Zabrze, ani GKS-u Katowice, ani ROW-u Rybnik, ani Zagłębia Sosnowiec. Trochę tego brakuje.

 

Jeśli nie potrafimy uszanować takich ludzi, to nie liczmy, że młode pokolenie będzie potrafiło uszanować nas, gdy odejdziemy z tej pięknej ziemi.

 

W PZPN jest Klub Seniora i jest Klub Wybitnego Reprezentanta. Też chciałoby się, by ktoś te ciała w takiej chwili reprezentował i w formie ustnego przekazu pożegnał pana Kazimierza. Znam skład Klubu Wybitnego Reprezentanta, ale, jak dla mnie, wielu z tych, którzy mają rozegranych w kadrze po 60 meczów czy więcej, nie było ani lepszymi piłkarzami, ani nie osiągnęło niczego więcej, ani nie stanowiło takiej wartości - dla Śląska, dla Bytomia, reprezentacji czy Polski jako takiej - jak pan Kazimierz.

 

Pani Danuta Skalska, prowadząca w Polskim Radiu audycję o Kresowiakach, przepięknie mówiła o czterech Kazimierzach. Wielkim, który miał swoje zasługi we wcieleniu rejonów Polski Wschodniej do Rzeczpospolitej. Wajdzie, który znaczył wiele dla tego środowiska. No i dwóch piłkarzach, czyli Górskim i Trampiszu.

 

Powiedziała to z takim sercem, zaangażowaniem, swadą, iż pomyślałem sobie, że środowisko piłkarskie właśnie tak powinno żegnać. Samo z siebie, a nie na podstawie napisanego wcześniej czy wyuczonego scenariusza. Od serca, serdecznie, ciepło, po prostu - po ludzku.

 

Żegnaliśmy w ostatnim okresie wielu wybitnych piłkarzy. Że przypomnę Waltera Winklera, Jurka Wyrobka, Gerarda Cieślika. Zabiegam, żeby nasze środowisko znalazło czas, zjawiało się na pogrzebach takich wybitnych ludzi i godnie w nich uczestniczyło.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~PB onlyUżytkownik anonimowy
~PB only
No photo~PB onlyUżytkownik anonimowy
do ~Halniok:
No photo~HalniokUżytkownik anonimowy
22 sie 14 16:53 użytkownik ~Halniok napisał
Nie wiem czy to już skleroza p.Piechniczek. A o Stali Rzeszów nie pamięta pan?
Pan Antoni skupił się na klubach ze Ślaska i "ciałach" pod egidą PZPNu. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem, a nie "wyjeżdżać" ze sklerozą.
PS. Przypuszczam iż takie wpisy nie są człowieku dla ciebie nowym i widać gdzie masz szacunek dla ludzi wielkich.
26 sie 14 12:58 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HalniokUżytkownik anonimowy
~Halniok :
No photo~HalniokUżytkownik anonimowy
Nie wiem czy to już skleroza p.Piechniczek. A o Stali Rzeszów nie pamięta pan?
22 sie 14 16:53 | ocena:80%
Liczba głosów:5
20%
80%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~J.GóraUżytkownik anonimowy
~J.Góra :
No photo~J.GóraUżytkownik anonimowy
Ale tu tną i korygują ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie dadzą złego slowa na hanysa napisać , a tak mu nawstawiałem ale cóż i na niego przyjdzie kolej a redakcji zajebaszczalskie dzięki ....jesteście takie same ustawczyki jak on !!!!!!!!!!!!!!!1111
28 sie 14 20:17 | ocena:100%
Liczba głosów:4
0%
100%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii