Antoni Piechniczek: Legia popełniła błąd zarozumialstwa!

- To niesamowita arogancja wielkiej instytucji sportowej - były selekcjoner reprezentacji Polski pisze dla katowickisport.pl o wyrzuceniu Legii Warszawa z Ligi Mistrzów.

Antoni Piechniczek
 fot. Marek Biczyk  /  źródło: newspix.pl

W świetle przepisów być może UEFA miała prawo podjąć taką decyzję, ale ona jest daleko odbiegająca od ducha sportu! Pokonanie przeciwnika w stosunku 6:1 świadczy jednoznacznie, kto tu był lepszy. Zastanawiam się nad składem komisji, która rozstrzygała ten problem. Podobno była 8-osobowa. Chciałbym wiedzieć, kto jak głosował.

 

To nauczka dla Legii, albowiem w historii polskiej piłki nożnej jeszcze się nie zdarzyło, by klub został wykluczony z rozgrywek wskutek wystawienia nieuprawnionego zawodnika. Stało się to w Legii, która podobno ma największy budżet w naszej lidze i jest świetnie zorganizowana. Często jest tak, że do klubu przychodzi młody, nowy menedżer, nie mający zielonego pojęcia o piłce nożnej. I on zawsze może popełnić tego rodzaju błąd.

 

Błąd zarozumialstwa. My wszystko wiemy, damy sobie radę. W piłce trzeba kilka lat trzeba przeżyć, by znać niuanse i różne kruczki.

 

Z drugiej strony, aż dziw bierze, że na losowaniu był już przedstawiciel Celtiku. Tak, jakby wiedział, że to im zostanie przyznana racja, a nie Legii, która opierała się na tym, co parę lat temu zdarzyło się w Debreczynie. On został ukarany finansowo, a nie walkowerem.

 

To kuriozalna sytuacja, która się nie mieści w głowie i jeszcze raz świadczy o niesamowitej arogancji tych wszystkich wielkich instytucji sportowych, typu FIFA i UEFA. Ogarnia mnie przerażenie! To są ludzie, którzy nie mają krzty wyczucia czysto sportowego. Liczy się litera prawa, pieniądz, popularność, układ koleżeński. I tak dalej, i tak dalej...

 

Chciałoby się wyć, krzyczeć, wrzeszczeć, tupać nogami. I powiedzieć: - Wy owsiplacki, co wyście mądrego wymyślili? Szkoda tym bardziej, że Legia rzeczywiście była na najlepszej drodze do tego, by pokonać ostatnią przeszkodę i zagrać w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

 

Ktoś zapyta: - Czy gdyby Legia grała z innym rywalem niż Celtic, to stałoby się podobnie? Tego oczywiście nie można wykluczyć - tym bardziej, że historia dotyczy nie tylko tego rodzaju protestów, ale i zasady, że arbiter zawsze jest po stronie silniejszego. Gdyby warszawianie grali o - powiedzmy - finał Ligi Mistrzów z Bayernem czy Realem, to założyłbym się, że sędzia nie pochodziłby z Bułgarii, Rumunii, Węgier czy Czech, tylko z zachodu. I on już by dobrze wiedział, jak to wszystko poprowadzić. W mediach nie wypada mówić mocniej, więc napiszę tylko - to skurczybykostwo!

 

I na koniec jedna uwaga: jeśli w dwumeczu jest już 6:1 i mam jakieś wątpliwości, to nie podejmuję decyzji o wpuszczeniu Bereszyńskiego. Co mu dało te pięć minut? Rozumiem, gdyby wszedł na 20 minut, pół godziny... A tak, to co? Premię mu dasz większą? Debilizm!

Komentarze (22)

Napisz komentarz
No photo
No photo~PprchUżytkownik anonimowy
~Pprch :
No photo~PprchUżytkownik anonimowy
Legia nie zostala wykluczona z rozgrywek Panie Piechniczek, zostala ukarana walkowerem, gdyby strzelila jedna bramke wiecej u siebie to by awansowala, tez niech Pan czyta ze zrozumieniem ;)
Ps. Lesny dziadku ;)
8 sie 14 16:45 | ocena:75%
Liczba głosów:4
25%
75%
| odpowiedzi: 8
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AndorraUżytkownik anonimowy
~Andorra :
No photo~AndorraUżytkownik anonimowy
Ma Pan w zasadzie rację. Ale Leśnodorski zachował się jak wieśniak! Nie wiele wie o piłce, a wydaje mu się, że zjadł wszystkie rozumy. Jak jestem tępakiem, a mam forsę, to wynajmuję mądrzejszego!!
8 sie 14 16:04 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~kubaUżytkownik anonimowy
~kuba
No photo~kubaUżytkownik anonimowy
do ~Pprch:
No photo~PprchUżytkownik anonimowy
8 sie 14 16:45 użytkownik ~Pprch napisał
Legia nie zostala wykluczona z rozgrywek Panie Piechniczek, zostala ukarana walkowerem, gdyby strzelila jedna bramke wiecej u siebie to by awansowala, tez niech Pan czyta ze zrozumieniem ;)
Ps. Lesny dziadku ;)
Człowieku walkower w którymś z dwóch spotkań od razu eliminuje klub z dalszej gry, Legia w tej sytuacji mogłaby wygrać nawet 100:0 w pierwszym meczu a zostałaby zdyskwalifikowana
8 sie 14 18:32 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii