Antoni Piechniczek: Z każdym można wygrać. Nawet z Niemcami!

Mecz z Niemcami to piłkarskie wydarzenie 2014 roku w naszym kraju - pisze dla katowickisport.pl były selekcjoner reprezentacji.

Piechniczek dla katowickisport.pl
 /  fot. Marek Biczyk  /  źródło: newspix.pl

Ruszyła polska liga, ruszyła Bundesliga... Śledzimy je przez pryzmat najważniejszego dla nas meczu piłkarskiego w roku 2014, jakim będzie spotkanie Polska - Niemcy w eliminacjach do mistrzostw Europy 2016.

Na razie za nami kwalifikacje do Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Legia przeszła, choć szkoda, że nie awansowała do Champions League, której była blisko. Ruch odpadł, ale z honorem. Jakoś tak pomni tego, co się wydarzyło, możemy wiązać nadzieje ze spotkaniem z Niemcami.

Tak nasi piłkarze, jak i trener Adam Nawałka, otrzymali doskonałą lekcję poglądowa, jaką było siedem meczów Niemców na mistrzostwach świata. Z pewnością w ich składzie będą retusze, niektórzy będą leczyć kontuzje, niektórzy nie osiągną formy, być może Joachim Loew będzie chciał pokazać, że ma już wizję przyszłości i buduje reprezentację pod kątem mistrzostw Europy za dwa lata... Mogą być zmiany, ale trzon zostanie.

Jak do tej pory, nigdy nie mieliśmy takich informacji na temat sposobu gry Niemców. Trzeba też do tego dodać fakt, że w Bayernie Monachium mamy swojego człowieka, Roberta Lewandowskiego, który ma okazję przyglądać się tym reprezentantom w każdym treningu, w każdym meczu. "Lewy" może dostarczyć drużynie najwięcej zakulisowych informacji. Takich, których nie dostrzeże się w telewizji. To wielki skarb.

Nieskromnie chciałbym powiedzieć, abyśmy marząc o sukcesach w przyszłości, wyciągali wnioski z przeszłości. Reprezentacja, którą prowadziłem, grała w eliminacjach do mundialu'82 z Niemcami - tymi z NRD. Nasz sukces polegał na tym, że mieliśmy doskonale rozpracowanego przeciwnika, przygotowaliśmy kilka wariantów i zaskoczyliśmy w Dreźnie swoją taktyką. Wygraliśmy 3:2 w jednym z najlepszych i najciekawszych meczów tamtych eliminacji. Już po siedmiu minutach prowadziliśmy 2:0.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~SIWYUżytkownik anonimowy
~SIWY :
No photo~SIWYUżytkownik anonimowy
I MIAŁ RACJE.........
DA SIE...........
13 mar 15 16:55 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HANYSUżytkownik anonimowy
~HANYS :
No photo~HANYSUżytkownik anonimowy
Same ,ogólniki :( ciekaw jestem i nie tylka JA jakie warianty mial przygotwane piechniczek na mecz z NRD?Zauwazcie jedno Piechniczek zawsze .....SIĘ CHWALI !! W KAZDYM WYWIADZIE!! WIEC PANIE PIECHNICZEK NIECH PAN NAPUSZE JAKIE TO BYLU WARIANTY?I CZY WOGOLE BYLY?PO KSIAZCE ANDRZEJA IWANA WATPIE W PANA JAKO TRENERA.PZDR
14 wrz 14 15:11 | ocena:80%
Liczba głosów:5
20%
80%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii