To będzie gorąca zima

Leszek Ojrzyński nie mówi może tak barwnie jak Franz Smuda, Wojciech Łazarek czy Michał Probierz, których wypowiedzi mają w części już status kultowych bon motów.

Arka Gdynia - Wisla Krakow
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

On woli bardziej konkrety, a zwłaszcza konkretną robotę wykonywaną przez jego piłkarzy na boisku, a ci lekko z nim nie mają. Tym razem jednak zacytuję Ojrzyńskiego przed dzisiejszym meczem jego Arki Gdynia z Pogonią Szczecin: „To był udany rok dla naszego klubu, ale jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz”. Bo też gdynianie mogą pochwalić się niezłą passą - wygrali cztery z pięciu poprzednich ligowych spotkań, z czego trzy bez straty bramki, co dało im awans na piąte miejsce w tabeli. I chcą ją podtrzymać w Szczecinie.
Ciekawe, czy z tym stwierdzeniem kolegi-trenera z Gdyni w pełni zgodzą się Gino Lettieri z Korony Kielce i Waldemar Fornalik z Piasta Gliwice. Ten pierwszy do niedawna był chwalony z każdej strony, a prowadzeni przez niego kielczanie uważani byli za rewelację sezonu; ba nawet typowani na czarnego konia w tym sezonie. I nie było w tym nic dziwnego, bo zajmowali trzecie miejsce z realną perspektywą, że je utrzymają do wiosny. Ostatnie trzy spotkania - z tego dwa na własnym stadionie - były jednak wielkim rozczarowaniem, bo dwie dotkliwe porażki i remis, z bilansem bramkowym 2:9 chluby nie przynoszą. I warto dodać, że wczorajszy remis był bardzo szczęśliwy. W przyszłym roku przyjdzie więc raczej walczyć o to, żeby nie znaleźć się w dolnej ósemce.
Wynik 1:1 był szczęśliwy dla kielczan, ale bardzo pechowy dla gliwiczan, bo komplet punktów stracili po koszmarnym błędzie swojego obrońcy i to w 89 minucie. Ich bilans w końcówce tego roku na pewno nie jest satysfakcjonujący - w ostatnich pięciu meczach zanotowali cztery remisy i porażkę, a ostatni raz wygrali 18 listopada z Cracovią. Nic więc dziwnego, że trener Fornalik po kolejnym zremisowanym meczu był bardzo zawiedziony, bo był tak blisko wygranej, jakże potrzebnej przed przerwą zimową. I gdyby tak się stało, z pewnością przytaknąłby słowom Ojrzyńskiego. Mimo wszystko widać poprawę w grze Piasta, która jednak nie przekłada się na pozycję w tabeli.
Może być więc w Gliwicach bardzo nerwowo, bo strefa spadkowa jest bardzo blisko, chyba że w przerwie zimowej zapadnie decyzja, co z pomysłem powiększenia ekstraklasy do 18 drużyn. Bo choć ostatnio zrobiło się wokół niego cicho, to wcale nie został odłożony na półkę i na późniejsze lata. Z wiarygodnych źródeł w PZPN wiadomo bowiem, że właśnie na początku roku 2018 podjęte zostaną kolejne kroki w kierunku powiększenia liczby drużyn na najwyższym szczeblu. Co prawda spółka Ekstraklasa S.A. wyraziła już swoją negatywną opinię, ale wieść gminna niesie, że coraz więcej klubów jest za 18-zespołową elitą. Różnice są zaś wokół tego, jak to zrobić. Bo jeden z wariantów zakłada, że w tym sezonie nie byłoby spadków z ekstraklasy. Czemu przyklasną nie tylko w Gliwicach. Przeciwne temu są - i trudno się dziwić - kluby z I ligi. Jedno jest pewne, zima zapowiada się gorąca...

 

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Szkoda na to czasu.Kluby znów nabiorą obcokrajowców piątego sortu i na zwalniają trenerów.O pucharach nawet szkoda marzyć więc po co tracić na to czas?
17 gru 17 08:30 | ocena:50%
Liczba głosów:4
50%
50%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
I co tam, jak tam, p. Leszek ?
Fart się dla was skończył i pękł fujArce mieszek czy sprzedaliście się Pogoni jak tania prostytutka ?
17 gru 17 06:28 | ocena:60%
Liczba głosów:5
40%
60%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MarcusUżytkownik anonimowy
~Marcus
No photo~MarcusUżytkownik anonimowy
do ~Janek:
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
17 gru 17 08:30 użytkownik ~Janek napisał
Szkoda na to czasu.Kluby znów nabiorą obcokrajowców piątego sortu i na zwalniają trenerów.O pucharach nawet szkoda marzyć więc po co tracić na to czas?
A ty po co tracisz czas, pisząc na ten temat brednie? Masochista.
17 gru 17 10:32 | ocena:50%
Liczba głosów:4
50%
50%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii