Mijanie się z prawdą to delikatne określenie

W modzie są teraz komisje śledcze i weryfikacyjne oraz podkomisje do spraw wyjaśniania przyczyn katastrof. Kto wie, czy nie nadszedł czas na powołanie takiego ciała do zbadania tego, co się dzieje w Ruchu Chorzów.

Ruch Chorzow - Gornik Leczna
 fot. Krzysztof Porebski  /  źródło: Pressfocus

A dzieje się doprawdy wiele, nawet zbyt wiele dla sympatyków tego klubu i tych, którzy patrzą na te wydarzenia z dystansu. Są wątki kryminalne, bo przecież były prezes „Niebieskich” znajduje się w areszcie, mając - wraz ze swoim współpracownikiem - zarzuty natury korupcyjne. Są osoby zbyt długo czekające na należne pieniądze i czujące się - niczym w aferze Amber Gold - wręcz oszukanymi. A w tle miliony - i to duże - złotych. Pożyczane, oddawane i być może ordynarnie wyprowadzane... To wszystko groziło katastrofą.
Gdy więc w ubiegły piątek Ruch po długim oczekiwaniu otrzymał pierwszoligową licencję, wydawało się, że nastąpił wreszcie czas spokoju, że katastrofy już nie będzie. Do wczoraj. Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Chorzowie upublicznił bowiem komunikat, w którym Miasto oraz Centrum Przedsiębiorczości wypowiedziało Ruchowi dwie umowy pożyczek podpisane w maju 2016 roku. Dlaczego podjęto taką decyzję? Prezydent Andrzej Kotala oświadczył, że powodem było złamanie przez klub umowy oraz brak odpowiednich zabezpieczeń. „Nie mogliśmy inaczej postąpić, teraz ruch jest po stronie Ruchu. Uspokajam kibiców, że to nie jest równoznaczne z egzekucją. Nasza decyzja wynika tylko i wyłącznie z konieczności poszanowania prawa. Musimy dbać o finanse publiczne. Prezes Paterman musiał sobie zdawać sprawę, że musimy tak postąpić” - powiedział na zwołanej wczoraj konferencji prasowej. Obecny na niej i niejako wywołany do tablicy szef „Niebieskich” nie zabrał głosu i nie skomentował tych oskarżeń. Uczynił to na naszych łamach, na sąsiedniej stronie. Przedstawiamy również argumenty władz miasta.
Zachęcam do lektury, ale uprzedzam, że wyciągnięcie wniosków kto ma rację nie będzie łatwe. Obie strony przedstawiając swoje racje, zarzucają zarazem drugiej stronie mijanie się z prawdą. I obie strony bardzo mocno podkreślają, że kierują się interesem i dobrem Ruchu. Może więc radni miasta Chorzowa powinni powołać komisję śledczą, która przeanalizuje tę sprawę od początku do końca i wyda sprawiedliwy werdykt. Problem w tym, że na dobrą sprawę, to nie wiadomo kiedy był ten początek kłopotów klubu z Cichej, których końca ciągle nie widać.

 

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
HEY, WIErNI...
MACIE TU LEKTUrĘ NA NIEDZIELĘ O SPEŁNIONEJ OBIETNICY WASZEGO SUPErMANA :)))
"Remont kultowej kawiarni Przystań w Parku Śląskim"
Osiem lat temu obiekt wydzierżawił jeden z katowickich restauratorów, Janusz Paterman. Zapowiedział, że odnowiona kawiarnia pierwszych gości przyjmie w 2009 roku. Czas mijał, a w budynku nic się nie działo. W 2012 roku w parku zorganizowano konferencję, na której przedstawiono nowego dzierżawcę Przystani - spółkę Palau. Pokazano, jak kawiarnia będzie wyglądać, obiecywano, że powstanie tu również restauracja i browar. Po pewnym czasie rzeczywiście prace rozpoczęto. Ale po raz kolejny zmienił się dzierżawca. Tym razem była to spółka Revita Nova. Remont prowadzono w ślimaczym tempie.
połecznicy ze stowarzyszenia Nasz Park w zeszłym roku zaalarmowali Powiatowy Nadzór Budowlany w Chorzowie oraz prokuraturę. Uważali, że przez brak remontu budynek jeszcze bardziej popadł w ruinę. - Przeprowadzone prace wzmocniły konstrukcję budynku, ale nie mam żadnych możliwości ponaglenia inwestora - mówi Lech Ryszkiewicz, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Prokuratura z kolei umorzyła postępowanie w tej sprawie.
W zeszłym roku przedstawiciele firmy Revita Nova zapewniali, że Przystań zostanie otwarta po zeszłorocznych wakacjach. Wyjaśniali, że wszystko się przeciąga, bo budynek jest w fatalnym stanie technicznym. Kawiarnia jednak po raz kolejny nie została otwarta
http://katowice.wyborcza.pl
1 lip 17 08:27 | ocena:89%
Liczba głosów:9
89%
11%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~pabloUżytkownik anonimowy
~pablo :
No photo~pabloUżytkownik anonimowy
To jest koniec nie ma juz nic .Powaznie Paterman tego nie utrzyma nawet w 1lidze.
30 cze 17 23:13 | ocena:75%
Liczba głosów:12
75%
25%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ygrekUżytkownik anonimowy
~ygrek :
No photo~ygrekUżytkownik anonimowy
Panie Redaktorze, a kto sfinansuje tę komisję śledczą?
1 lip 17 11:06 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii