Nerwy, a może chamstwo

Nie wszystko, co dzieje się na piłkarskich boiskach - i nie tylko tam - można tłumaczyć nerwami. Na chamstwo, w żadnej postaci, nie może być zgody - pisze dziennikarz „Sportu”, Andrzej Wasik.

Wisla Plock - Lech Poznan
 fot. Paweł Jaskółka  /  źródło: Pressfocus

Już sześciu trenerów straciło pracę w polskiej ekstraklasie. Do Jacka Magiery (Legia Warszawa), Dariusza Wdowczyka (Piast Gliwice), Macieja Skorży (Pogoń Szczecin), Mariusza Rumaka (Bruk-Bet Nieciecza) i Piotra Nowaka (Lechia Gdańsk) kilka dni temu dołączył Piotr Stokowiec z Zagłębia Lubin. Tego ostatniego zastąpił nowicjusz w tym zawodzie, były wychowanek „miedziowych” i piłkarz z bogatą karierą. Mariusz Lewandowski ligowy debiut miał bardzo udany, bo Zagłębie Lubin odniosło efektowne zwycięstwo nad Bruk-Betem Nieciecza.

 

Można jednak w ciemno obstawiać, że na tych sześciu zmianach w tym sezonie się nie skończy. Być może kolejny „do odstrzału” jest już szkoleniowiec Lecha Poznań. I nie tyle z powodu słabych wyników „Kolejorza”, co jego... słabych nerwów. Nenad Bjelica słynie z wybuchów wściekłości i niewybrednych komentarzy pod adresem niemalże wszystkich dookoła. Słynne były jego niepochlebne opinie na temat systemu VAR, ale ma do tego prawo, bo wcale w tym nie jest osamotniony. Trudne jednak do wytłumaczenia, a tym bardziej do zaakceptowania jest jego zachowanie w stosunku do sędziów. W minioną niedzielę w Gliwicach po raz kolejny dał tego przykład, bo zwyzywał sędziego, za co po raz drugi w tym sezonie został wyrzucony na trybuny. Tego nie można tłumaczyć tylko nerwami, bo takie zachowanie trzeba nazwać po imieniu - to było po prostu chamstwo. Jeżeli doda się do tego fakt, że Lech wygrał zaledwie jedno z ostatnich siedmiu spotkań w ekstraklasie i zajmuje dopiero piąte miejsce w tabeli, to na miejscu chorwackiego trenera wypadałoby zacząć się bać o zachowanie posady.

 

Niektórzy nerwami tłumaczyli też wydarzenia z ostatnich minut w meczu Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze. „Biała gwiazda” po dobrym początku, dającym nadzieję na komplet punktów i dołączenie do ścisłej czołówki, w drugiej połowie została wypunktowana przez zabrzan. I nie wszyscy potrafili przyjąć ten fakt zgodnie z zasadami fair play, co powinno cechować zwłaszcza tak doświadczonego zawodnika jak Marcin Wasilewski. Przypomnijmy: w doliczonym czasie gry „Wasyl” potraktował brutalnym wślizgiem Szymona Żurkowskiego, co mogło się skończyć fatalną kontuzją młodego zabrzanina. Za to powinna być ewidentna czerwona kartka, a skończyło się na żółtej. Bo to nie było przypadkowe zagranie w ferworze walki, to był zwyczajny chamski faul. I pomyśleć, że Wasilewski, gdy grał w Belgii, po podobnym faulu miał zgruchotaną nogę i mógł już nigdy nie wrócić na boisko...

 

Dobrze, że „Wasyl” przeprosił Żurkowskiego wysłanym do niego SMS-em, ale mimo wszystko niesmak po jego zachowaniu pozostał. Bo nie wszystko, co dzieje się na piłkarskich boiskach - i nie tylko tam - można tłumaczyć nerwami. Na chamstwo, w żadnej postaci, nie może być zgody.

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Piotruś Pan Użytkownik anonimowy
~Piotruś Pan
No photo~Piotruś Pan Użytkownik anonimowy
do ~Kibic :
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
5 gru 17 21:16 użytkownik ~Kibic napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Chamem to jesteś ty. Słoma z butów ci wystaje. Nawet nie próbuj jej wyrywać, bo do końca życia i tak wszystkeigo nie wytargasz.
6 gru 17 06:07 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN
No photo~FANUżytkownik anonimowy
do ~Kibic :
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
5 gru 17 21:16 użytkownik ~Kibic napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Frustracja kibiców Ruchu i Piasta się wylewa....więcej pokory....uśmiechnij się...a życie Ci odda podwójnie....
6 gru 17 08:58 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~DębiecUżytkownik anonimowy
~Dębiec :
No photo~DębiecUżytkownik anonimowy
Hej "pisarzyno"!
Jak nazwać popisy trzech "gwizdaczy" z licencją FIFA , którzy w trzech meczach nie odgwizdali ewidentnych rzutów karnych na korzyść Lecha ( Musiał, nawet dwóch) zabierając kazdorazowo drużynie i TRENEROWI w sumie 6 punktów?
Przecież za wyniki Trener jest rozliczany; w przeciwieństwie do bezkarności ''czarnych ''. Gościu włącz myślenie!
18 gru 17 00:30 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii