Mazek - piąta kolumna?

Co jest dyskredytującego dla piłkarza i jego stanu... umysłowości w tym, że zamierza zmienić klun na lepszy i bogatszy? Nie on zrobił z piłki nożnej przemysł, w tym okazję do zarobienia dużych lub bardzo dużych pieniędzy. Jest jedynie tego przemysłu drobnym i na razie niewiele znaczącym elementem...

Kamil Mazek
 /  fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

 

Nie sposób nie patrzeć z zainteresowaniem na przypadki Kamila Mazka, który zamierza po rundzie wiosennej rozstać się z Ruchem Chorzów i przywdziać barwy Zagłębia Lubin. Wchodząc w buty piłkarza, można pomyśleć sobie tak: idę do lepszego klubu, stabilnego sportowo, z ambicjami, płacącego lepiej i przede wszystkim na czas, z takiego też klubu łatwiej rzucić się w oczy menedżerom, polującym na co bardziej utalentowane jednostki w perspektywie transferu zagranicznego.

Tak na zdrowy chłopski rozum - co w tym jest dyskredytującego dla piłkarza i jego stanu... umysłowości? Nie on zrobił z piłki nożnej przemysł, w tym okazję do zarobienia dużych lub bardzo dużych pieniędzy. Jest jedynie tego przemysłu drobnym i na razie niewiele znaczącym elementem...

Kamil Mazek nie zagrał w meczu z Legią - pewnie bardzo tego żałuje - a nawet nie zmieścił się w meczowej „18”. Następstwo kiepskiego i przegranego występu przeciwko Cracovii? Gdyby się uprzeć, to konsekwencją tamtej porażki powinno być odsunięcie od gry w kolejnym spotkaniu wszystkich „niebieskich” uczestników owej konfrontacji. Padło akurat na Mazka, przy czym musi zastanawiać odpowiedź Waldemara Fornalika na pytanie, dlaczego skrzydłowego w Warszawie nie było? „To pytanie do kierownictwa klubu” - stwierdził trener i w ten sposób, praktycznie niewiele mówiąc, powiedział bardzo wiele.

M.in., że gdyby to od niego zależało, Mazka na stadionie Legii zapewne by nie zabrakło. A i to, że jako szkoleniowiec nie ma bezgranicznego wpływu na to, co dzieje się w drużynie i wokół niej, bo decydujący wpływ mają właśnie działacze. Pierwsze pytanie, o bardziej uniwersalnym charakterze: czy taka sytuacja jest zdrowa, niedeprymująca, niemająca wpływu na wyniki drużyny? I drugie: którzy właściwie działacze podjęli taką decyzję i czym konkretnie była ona podyktowana? Ci ze starego rozdania? A może ci już z nowego?

By odpowiedzieć z całą precyzją, trzeba byłoby oczywiście być blisko klubu, a zwłaszcza zawodniczej szatni, bo być może są sprawy i zdarzenia, o których nie mamy pojęcia. Aczkolwiek trudno sobie wyobrazić, by Mazek miał na ową szatnię wpływ destrukcyjny, obniżał jej morale i wartość zespołu na boisku. Jeszcze chyba nie ten czas, nie ten etap, nie te umiejętności. Okrężną drogą zmierzam do tego, że Mazek - biorąc pod uwagę wszystkie dostępne opinii publicznej szczegóły - nie zasłużył na odesłanie do „klubu kokosa”. A przynajmniej jeszcze nie teraz, abstrahując już od tego, że ten „klub” - o ile pamięć mnie nie myli - nigdy i nigdzie nie odegrał jakiejkolwiek pozytywnej roli szkoleniowo-wychowawczej; raczej był siedliskiem kaca i buntu, co w ten czy inny sposób mogło oddziaływać na resztę zawodników, niekoniecznie w mobilizujący sposób.

Mazek po prostu ma zamiar zmienić klub, do czego ma święte prawo. Może i już coś podpisał, ale kto powiedział, że ten podpis jest równoznaczny z tym, że wypiął się na Ruch? Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że przynajmniej chwilowo klub wypiął się na niego. I że to klub szybko będzie się z nim... przepraszał.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~NiebieskiUżytkownik anonimowy
~Niebieski :
No photo~NiebieskiUżytkownik anonimowy
Nie chce podpisac nowego kontraktu ? Dobrze, jego prawo. Niech sie jednak nie dziwi, ze z takim watpliwym zangazowaniem, gral nie bedzie. Od dawna jego forma pozostawia wiele zyczenia. Pan Grygierczyk jest obiektywny, jak Mazek produktywny.
23 lut 17 08:48 | ocena:75%
Liczba głosów:16
75%
25%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ObseRwatorUżytkownik anonimowy
~ObseRwator :
No photo~ObseRwatorUżytkownik anonimowy
Cezary uderza , kasa ucieka to podzwonił po znajomych dziennikarzach a ci udając troskę o losy zawodnika piszą na zlecenie.
23 lut 17 10:52 | ocena:77%
Liczba głosów:13
77%
23%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~modRyUżytkownik anonimowy
~modRy :
No photo~modRyUżytkownik anonimowy
Pod artykułem powinno być napisane -ARTYKUŁ SPONSOROWANY- widać że menadżer Cezary sypnął kasą, bo co godzinę nowy artykuł. Jak was tak boli los Pana piłkarza, zróbcie zrzutkę i wykupcie go, nikt płakał po nim nie będzie.
22 lut 17 19:34 | ocena:71%
Liczba głosów:17
71%
29%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii