Marcin Brosz - najlepszy transfer Górnika

W czym upatrywać nadziei, że 14-krotny mistrz Polski nie będzie w nowym sezonie wyłącznie bronił się przed spadkiem, a jak już, to skutecznie? Chyba znów trzeba skierować wzrok ku trenerskiej ławce. Nie to, że siedzi tam cudotwórca, ale na pewno ktoś, kto daje gwarancję, że wypruje flaki, by z materiału, który będzie miał do dyspozycji, wykroić całkiem zgrabny, gustowny garnitur

GKS Tychy - Gornik Zabrze
 źródło: Pressfocus

Mniej więcej 11 miesięcy temu odbyła się prezentacja drużyny Górnika Zabrze. Ku wściekłości aż trzech tysięcy zgromadzonych kibiców - drużyny wówczas już I-ligowej, zdegradowanej kilka tygodni wcześniej z ekstraklasy. Dostało się wtedy pani prezydent Małgorzacie Mańce-Szulik i prezesowi Bartoszowi Sarnowskiemu, których uczyniono głównymi winowajcami spadku Górnika. Wściekłość wyrażono delikatnie, poprzez gwizdy. Brawa dla odmiany usłyszał Marcin Brosz, któremu powierzono trenerski stołek i w którym złożono wszelkie nadzieje na rychły powrót „tam, gdzie miejsce Górnika”.
Już sama liczba zgromadzonych na owej prezentacji kibiców musiała robić wrażenie - 3 tysiące... Dla innych drużyn frekwencja marzeń na meczach, na własnych boiskach. I mowa tu nie o Chojniczance, Wigrach Suwałki, Olimpii Grudziądz - czyli relatywnie mniejszych ośrodkach - a na przykład o Katowicach czy Sosnowcu, gdzie aspiracje były, są i będą wiadomo jakie. Już chociażby z powodu tego kibicowskiego, zabrzańskiego fenomenu dostajemy wiele do myślenia o tym, gdzie prawdziwie łakną wielkiej (no, trochę większej niż I-ligowa) piłki.
Pewnie owa „prezentacyjna publiczność” zrobiła wrażenie i na Marcinie Broszu. Wprawdzie z niejednego trenerskiego pieca jadł wcześniej chleb - był m.in. w Podbeskidziu, Piaście i Koronie - ale zapewne uświadomił sobie, że ciężar, który postanowił wziąć na siebie przy Roosevelta, jest bodaj największy z dotychczasowych. I że te brawa, które na dzień dobry usłyszał, rychło mogą się przerodzić w daleko słyszalny ryk niezadowolenia.

Komentarze (9)

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanUżytkownik anonimowy
~Jan
No photo~JanUżytkownik anonimowy
do ~PG:
No photo~PGUżytkownik anonimowy
11 cze 17 11:05 użytkownik ~PG napisał
górnik spadek w przyszłym sezonie. - to jest pierwszy kandydat
Przyjedziecie, przyjedziecie - powtórka z rozrywki PIĄTKA i do widzenia kurczaki :)
11 cze 17 12:11 | ocena:80%
Liczba głosów:10
80%
20%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~WojtekUżytkownik anonimowy
~Wojtek :
No photo~WojtekUżytkownik anonimowy
Mogli wziasc Darka W. Z kurczakow jakby nie patrzec chlopak uklady ma i wie co ile
11 cze 17 11:32 | ocena:67%
Liczba głosów:6
33%
67%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ZorroUżytkownik anonimowy
~Zorro
No photo~ZorroUżytkownik anonimowy
do ~PG:
No photo~PGUżytkownik anonimowy
11 cze 17 11:05 użytkownik ~PG napisał
górnik spadek w przyszłym sezonie. - to jest pierwszy kandydat
Tak, oczywiście zgadza się - pierwszy kandydat do spadku to oczywiście "PG"
17 cze 17 21:53 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii