Kontrakt Fornalika, czyli ile warte są słowa na Cichej

Waldemar Fornalik miał mieć umowę z Ruchem do czerwca 2019 roku. Jego kontrakt jest jednak ważny tylko do końca tego sezonu. Jest takie sugestywne, rzadko używane, przysłowie: pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł. Świetnie pasuje do zamieszania w chorzowskim klubie.

RUCH CHORZOW - LEGIA WARSZAWA
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

W listopadzie działacze "Niebieskich" prowadzili ze szkoleniowcem negocjacje. Najpierw było słowne porozumienie, a później strony zatwierdziły wstępny dokument. "Waldek King" nie zdążył wziąć pióra do ręki, a media obiegła informacja, że były selekcjoner kadry narodowej będzie przy Cichej na kolejne lata.
Trener papierów jednak nie podpisał, bo nie udało się dojść do kompromisu. W wywiadzie dla „Dziennika Zachodniego” Fornalik zdradził, że jest oficjalnie związany z klubem jeszcze tylko przez niecałe cztery miesiące. Większość osób żyła w przeświadczeniu, że sytuacja jest inna.


Trener ma zresztą trochę pecha do umów. W lipcu 2012 roku PZPN ogłosił, że Fornalik zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji, chociaż... kontrakt nie był jeszcze podpisany. Wspominał o tym ówczesny prezes Grzegorz Lato. Piłkarska centrala jednak szybko naprawiła swój błąd.


Powracając do zamieszania w Chorzowie, informacja o przedłużeniu umowy, niemająca pokrycia w rzeczywistości, wpłynęła jednak także pozytywnie, bo wzmocniła, po serii porażek, pozycję trenera wśród piłkarzy, kibiców...


Fornalik teraz na brak ofert na pewno nie będzie narzekał. Zanim Bruk-Bet Termalikę objął Czesław Michniewicz, władze klubu z Niecieczy zastanawiały się nawet nad wykupieniem Fornalika z Ruchu. Zimą miał on też konkretną propozycję ze Śląska Wrocław. Nie zamierzał jednak, jak niesławny kapitan Schettino, porzucać porozbijanego okrętu. Pozostał na nim, załatał dziury i prowadzi do brzegu.


Czy jego kolejna udana misja w Ruchu skończy się w czerwcu? - Chcę, żeby Fornalik wypełnił kontrakt - mówił w poprzednim tygodniu nowy prezes „Niebieskich” Janusz Paterman. Jego słowa nabierają teraz innego znaczenia.

Komentarze (9)

Napisz komentarz
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FANUżytkownik anonimowy
Fornalik przyciągał piłkarzy, którzy chcieli dojść do formy....teraz, ktokolwiek nim będzie po Fornaliku, będzie zawsze porównywany do Fornalika...i będzie jak w Górniku, duża "czkawka" i łapanie kogo popadnie...:)
9 mar 17 12:55 | ocena:67%
Liczba głosów:9
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Takie są faktyUżytkownik anonimowy
~Takie są fakty :
No photo~Takie są faktyUżytkownik anonimowy
Fornalik wie co robi ! Odchodzi z ruchu ponieważ ten klub jest już jedną nogą w 1 lidze ! ( a może nawet i w 4 lidze ze względu na ogromne długi i brak perspektyw na ich spłatę w ciągu najbliższych lat ). Każdy kto ma trochę oleju w głowie ucieka z Chorzowa, bo ten klub tonie ( nie tylko w długach ) i wkrótce może zniknąć z piłkarskiej mapy Polski !
9 mar 17 18:07 | ocena:54%
Liczba głosów:13
46%
54%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Słaby trener tylko na krajowe podwórko się nadaje co pokazał z kadrą.
9 mar 17 12:48 | ocena:54%
Liczba głosów:13
54%
46%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii